Simán nyert a Fradi, gálázott a Kisvárda

A Mezőkövesd hazai pályán 3:0-ra kikapott a Ferencvárostól a labdarúgó NB I 14. fordulójának záró mérkőzésén. A forduló legsimább győzelmét a Kisvárda aratta, akik mesteri gólokkal verték 5:0-ra az emberhátrányban futballozó MTK gárdáját, akik így visszaestek az utolsó helyre. Az addigi sereghajtó Újpest FC idegenben győzte le a Honvédot, amivel elmozdultak a kiesőzónából.

Zuhogó esőben lépett pályára a Mezőkövesd és a Fradi. A találkozó elején a hazaiak részéről Dino Besirovic szabálytalankodott a tizenhatoson belül, Ryan Mmaee pedig higgadtan gólra váltotta a megítélt tizenegyest (0:1). A bajnoki címvédő a szünet előtt nagy lépést tett a győzelem felé, amikor egy gyors kontraakció végén Tokmac Nguen okosan a jobb sarokba helyezett (0:2). Mielőtt az öltözőbe vonultak volna a csapatok, Pillár Róbertkerült közel a szépítéshez, de jó helyzetből a kapu mellé fejelte a labdát, vagyis nem játszott alárendelt szerepet a Mezőkövesd. A hazaiak nem álltak messze a szépítő góltól, de végül mégis megszületett a harmadik vendéggól: a csereként beálló Franck Boli szerzett hosszú idő után gólt (0:3). A Ferencváros sorozatban ötödik bajnoki mérkőzésén őrizte meg kapuját a góltól, és egymás után a negyedik győzelmét aratta, megerősítve ezzel vezető helyét a bajnoki tabellán.

A Kisvárda Master Good hazai pályán 5:0-ra kiütötte a bő egy félidőt emberhátrányban játszó MTK Budapestet a 14. forduló nyitó mérkőzésén. A kék-fehérek sorozatban harmadszor szenvedtek vereséget úgy, hogy közben még gólt sem szereztek. A Budapest Honvéd hiába szerezte meg a vezetést az Újpest FC ellen, a vendégek emberelőnybe kerültek, majd megnyerték a találkozót 2:1-re, amivel előre léptek a tabellán. A MOL Fehérvár hazai pályán legyőzte a Gyirmótot, pedig több mint egy órán át emberhátrányban játszott. A meccsen három tizenegyest is befújt a játékvezető, és mind a háromból gól született. A Debrecen Ugrai Roland góljával szerezte meg a vezetést a Paks ellen, Ádám Martin azonban a félidő végén betalált a Loki hálójába. Mivel több gól nem esett a találkozón, döntetlen lett a vége. A Puskás Akadémia 1:1-et játszott Felcsúton a Zalaegerszeggel, így visszacsúsztak a tabella harmadik helyére.