Szabó Szebasztián

Szabó Szebasztián világcsúccsal aranyérmes 50 méter pillangón

Szabó Szebasztián világcsúccsal aranyérmet nyert 50 méter pillangón a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján.

A  25 éves versenyző az elődöntőből 22,00 másodperces Európa-bajnoki rekorddal, a legjobb idővel jutott tovább. A fináléban ezúttal is fantasztikusan úszott.

A fordulót követően majd’ egy testhosszal került riválisai elé, és végül 21,75 másodperccel beállította minden idők legjobb eredményét, amelyre eddig csak a brazil Nicholas Santos volt képes, még 2018. október 6-án a budapesti világkupa-viadalon.

„Egy század belefért volna még, de örülök, hogy ilyen időt úsztam. A világcsúcsra mentem, fáradtnak éreztem magam, de a vízben a test megy előre. Még csak most kezdődött az Európa-bajnokság, de ez jó kezdés volt!”

– nyilatkozta Szabó Szebasztián a döntő után az M4 Sport riporterének.

Szabó már a harmadik aranyát nyerte a tatár fővárosban: szerdán 100 méter pillangón, csütörtökön pedig 50 méter gyorson diadalmaskodott. Rajta kívül Milák Kristóf jóvoltából 200 méter pillangón még egy ezüstérme van a magyar küldöttségnek.