Takács Ronald ismét betalált, lendületben a viski szélső

Az NB I augusztusi rajtjára készülő újonc Budafoki MTE előbb szoros mérkőzésen vereséget szenvedett az MTK csapatától, majd három góllal kiütötte szlovén másodosztályú ellenfelét. A viski születésű Takács Ronald az MTK elleni mérkőzésen gólpasszal, a Jadran Dekani elleni összecsapáson pedig egy újabb góllal járult hozzá csapata teljesítményéhez.

Úgy tűnik, a szélső sikeresen beilleszkedett új csapatába, hiszen már rögtön az első meccsén, a szlovén másodosztályú Roltek Dob ellen is eredményes volt. A fiatal kárpátaljai futballista három mérkőzésen már két gólnál és egy gólpassznál jár.

Szakmai okokból kétszer 60 perces félidőkből állt a Budafok és az MTK Budapest edzőmérkőzése a szlovéniai Kranjska Gorában. A szakadó esőben kezdődő találkozón hamar megszerezte a vezetést a BMTE. Az első negyedóra végén a kezdőcsapatban lehetőséget kapó Takács Ronald előkészítése után Skribek Alen lőtt közelről a kapuba (1:0). A 26. percben sérülés miatt állt be Kovács Dávid helyére a Puskás-díjas Zsóri Dániel, a cserecsatár pedig 53 percnyi játék után megduplázta csapata előnyét. Skribek adta a gólpasszt, Zsóri pedig a tizenegyespont közeléből, szépen kidolgozott akció végén talált be (2:0). Az MTK egy perccel később egy öngóllal zárkózott közelebb. Patrick Ikenne-King jobb oldali beadása Makro Iharosról pattant a kapuba (2:1). A 97. percben az MTK Bíró Bence lövésével egyenlített (2:2), majd a 110. percben, Prosser Dániel büntetőjével megfordította a mérkőzést (2:3).

Harmadik szlovéniai felkészülési mérkőzésén 3:0-ra nyert Takács Ronald csapata a szlovén másodosztályú NK Jadran Dekani ellen. A hetedik percben egy szépen felépített támadás végén Ihrig-Farkas Sebestyén jobbról adott középre, a jó ütemben érkező Zsóri Dániel pedig a kapuba továbbított (1:0). A találkozó nagy részében a Budafok dolgozott ki helyzeteket és uralta a játékot is. Bese Balázsnak és Póser Dánielnek sem akadt komoly védenivalója a kilencven perc során. Az 55. percben Szabó Máté és Lőrinczy Attila összjátéka után duplázta meg előnyét a magyar csapat, utóbbi lőtt 23 méterről a jobb alsó sarokba (2:0). A 3:0-ás végeredményt Takács Ronald állította be a 86. percben. A jobbszélen Skribek Alen kapott remek labdát, aki a védelem mögé került és kihagyhatatlan helyzetbe hozta társát, Takács néhány méterről passzolt az üres kapuba.