Tízet rúgott a Beregvidék FC, de tartja a lépést Mezőgecse

A beregszászi járási labdarúgó-bajnokság 5. fordulója után még mindig nem talált legyőzőre a Beregvidék FC, sőt ezúttal az éllovas beregszásziak tíz gólt rámoltak ellenfelük hálójába. Újabb győzelmével tartja a lépést a listavezetővel az első számú üldöző: a Mezőgecsei Baktyanec 3:1-re legyőzte hazai pályán a Tiszaújlaki FC csapatát. A másik két találkozó is hazai győzelemmel végződött: Királyháza Tiszakeresztúrt (4:1), Kígyós pedig Szőlősvégardót (4:2) gyűrte le.

A bajnokság éllovasa a sereghajtót fogadta a beregszászi Barátság Stadionban: a Beregvidék FC vendége tehát a Mezővári FC volt. A látványosan magasabb szintet képviselő hazai csapat már az első félidő után 6:0-ra vezetett, a második játékrészben pedig eljutottak tíz gólig. A mezőváriak erejéből csupán a becsületgól megszerzésére futotta, de ez legalább összejött nekik. A mérkőzés végeredménye 10:1 lett a Beregvidék javára, melynek színeiben Veréczi Erik és Kész Tibor is mesterhármast szerzett, Riskó Csaba duplázott, valamint Popovics Norbert és Varjú Patrik is betalált. A beregszásziak így négy mérkőzés után veretlenül vezetik a bajnokságot, a mezőváriak pedig egy pontjukkal az utolsó pozíciót foglalják el.

A Kígyósi FC a Szőlősvégardói Teszlát fogadta, és ismét sikerült négy gólt szerezniük, ezúttal 4:2-es győzelmet arattak Derceni Béláék. A második helyen álló Mezőgecsei Baktyanec, amely eddig csupán a Beregvidék otthonában szenvedett vereséget, megszerezte harmadik győzelmét. A nagybaktai-mezőgecsei alakulat Tiszaújlak gárdáját múlta felül 3:1 arányban. Az előző fordulóban győzelmet arató Tiszakeresztúri FC a magára találó Királyházai FC otthonában lépett pályára, ahol 4:1-es vereséget szenvedett a Tiszaújlaki kistérségi csapat. A Fancsikai FC együttese szabadnapos volt az 5. fordulóban.