Tokió 2020: Négy magyar érem, köztük egy arany a keddi nap elején

Megvan a magyar küldöttség harmadik olimpiai aranyérme, miután Kopasz Bálint győzni tudott kajak egyesben 1000 méteren, Varga Ádám második lett a futamban. A női kajak kettesek 500 méteres távján Bodonyi Dóra és Kozák Danuta bronzérmes, Csipes Tamara és Medveczky Erika pedig negyedik lett. A női kajak egyeseknél 200 méteren Lucz Dóra a hatodik helyen zárt. A kajakosok után Berecz Zsombor ezüstérmet szerzett a finn dingi hajóosztályban. A magyar versenyző az éremfutamot kiváló versenyzéssel megnyerte, brit riválisa nagyot hajrázva a negyedik lett, így összetettben az aranyérmet is megszerezte.

Kopasz Bálint futamgyőztesként jutott az elődöntőből a fináléba, míg a másik futamban Varga Ádám a portugál Pimenta mögött másodikként kvalifikálta magát. A döntőben a portugál indult a legjobban, de Kopasz csak hajszállal volt mögötte, 300 méternél pedig át is vette a vezetést. Varga a középmezőnyből indult, de fél távhoz már harmadikként érkezett. Közben Kopasz Bálint egyre jobban elhúzott a portugáltól, már egy hajóval is vezetett, Varga pedig a végére utolérte és meg is előzte Pimentát, így kettős magyar győzelem született.

A női párosoknál egy elődöntőben indult a két magyar hajó, és kettős győzelemmel jutottak a fináléba, amelyben azonban egyik hajó sem rajtolt igazán jól. Az új-zélandiakat senki sem tudta megelőzni a döntőben, de úgy tűnt, hogy a remekül rajtoló lengyeleket Kozák Danutának és Bodonyi Dórának sikerül, azonban a célfotó alapján bronzérmesek lettek. Csipes Tamara és Medveczky Erika a negyedik helyen végeztek.

Jól kezdődött Berecz Zsombor számára az éremfutam, mert egyrészt jól rajtolt, másrészt, az éllovas Scottnak korai rajt miatt vissza kellett fordulnia és újra startolnia, így csak a mezőny hátsó részében haladt. Az utolsó bójához érve Berecz magabiztos vezetésre tett szert, és ekkor a brit csak hatodik volt. A hátralévő néhány száz méteren azonban két helyet is előre tudott jönni, így végül visszaszerezte az elúszni látszó olimpiai aranyat, míg Berecz Zsombor futamgyőztesként lett végül ezüstérmes, ami a magyar vitorlássport eddigi legjobb olimpiai helyezése. Eddig a Detre testvérek 1980-ban, repülő hollandi hajóosztályban elért bronza volt a legjobb eredmény.

A magyar küldöttség ezzel az éremtáblázat 16. helyén áll, 3 arannyal, 4 ezüsttel, és 3 bronzzal. Ez a kollekció a délután folyamán még gyarapodhat, mivel a birkózóknál Lőrincz Tamás a döntőben lép szőnyegre, Szőke Alex pedig a bronzéremért száll harcba. Az ukrán küldöttség egyelőre aranyérem nélkül, mindössze 1 ezüsttel, és 5 bronzzal, az éremtáblázat 60. helyén tartózkodik. Az élen a megállíthatatlannak tűnő Kína (29 arany) áll, megelőzve USA-t (22 arany), Japánt (18 arany), Ausztráliát (14), Nagy-Britanniát (13), és az Orosz Olimpiai Bizottságot (12).