Tokió 2020: a férfi vízilabdázók parádéztak, a kézis lányok kikaptak

A magyar férfiválogatott nagyon sima és magabiztos, 23:1-es győzelmet aratott Dél-Afrika felett az olimpiai vízilabdatorna csoportkörének harmadik fordulójában. Továbbra is pont nélkül áll a magyar női kézilabda-válogatott a tokiói olimpia csoportkörében, miután a harmadik fordulóban 38:31-re kikapott az orosz csapattól. A magyar úszók közül a világbajnoki címvédő Kapás Boglárka a 4. lett 200 pillangón, Cseh László a 8. idővel döntőbe jutott a férfi 200 vegyesen. Németh Nándor az úszók királyszámában, a férfi 100 gyorson a 8. helyen végzett, míg férfi 200 háton Telegdy Ádám a 4. legjobb idővel került a pénteki döntőbe. A magyar női 4×200-as gyors váltó a 7. helyen csapott célba a fináléban. Az ukrán Jelina Szvitolina meglepetésre nagyon simán kikapott a tenisztorna elődöntőjében a cseh Vondrusovától, így a bronzéremért játszhat a kazah Ribakina ellen.

A magyar válogatott 23:1-re győzött a dél-afrikai válogatott ellen, ami után elmondható, hogy minden mezőnyjátékosuknak van gólja az olimpián. A legeredményesebb magyar játékos Manhercz Krisztián volt, aki öt lövésből öt gólt ért el. A magyar válogatott következő ellenfele az olaszok ellen 12:11-es vereséget szenvedő Amerikai Egyesült Államok lesz.

A magyar női kézilabda válogatott két vereség után az oroszok ellen javíthatott volna mérlegén, de a mutatott játék ezúttal sem volt meggyőző, a címvédő már a félidőre ötgólos előnyre tett szert (17:22). A második játékrészben még nagyobb lett a szakadék, az orosz csapat 38:31-re nyert, amivel ugyan matematikailag még nem szálltak el a továbbjutási esélyei Elek Gáboréknak, de ehhez a svédeket és a spanyolokat is le kellene győzniük a hátra levő két fordulóban. A svédek 28:28-as döntetlent értek el a franciák ellen, miután kapusuk időntúli hetest hárított, a spanyolok pedig gond nélkül verték a magyar válogatott ellen sima győzelmet arató brazilokat (27:23).

Milák Kristóf a második, Szabó Szebasztián pedig a tizennegyedik legjobb idővel jutott középdöntőbe 100 pillangón a tokiói olimpia úszóversenyének csütörtök délutáni programjában, Hosszú Katinka pedig a 20. helyen zárt 200 háton, ezzel számára véget ért a verseny.

Az ukrán Jelina Szvitolina két sima szettben (6:1, 6:3) szenvedett vereséget cseh riválisától az elődöntőben. A világranglista 6. helyén álló teniszező a 42. helyen rangsorolt Vondrusovától kapott ki.

Az éremtáblázaton Magyarország jelenleg a 13. helyet foglalja el (2 arany, 1 ezüst, 2 bronz), Ukrajna pedig az 54. helyen áll (4 bronz). Az élmezőnyben Kína és Japán már 15-15 aranyat, az USA 14-et, az oroszok és az ausztrálok pedig 8-8 aranyat szereztek.