Történelmet írt a magyar csapat, Ukrajna hozta a kötetelőzőt

A keddi szünnapot követően április 17-én folytatódtak a küzdelmek a Divízió 1-es jégkorong-világbajnokságon.

Az A csoport első mérkőzésén az előző fordulóban a házigazda magyarokat szétlövésben legyőző Dél-Korea egy végletekig kiélezett mérkőzésen 6:5-ös vereséget szenvedett Japántól. A koreaiak a találkozó alatt négy ízben is egyenlítettek, de mint utólag kiderült, a pontszerzéshez ez most kevés volt. A délutáni találkozón a még makulátlan mérleggel rendelkező olaszok a pont nélküli britekkel csaptak össze. Az 1:1-es első harmad után a taljánok 2:1-es vezetésével vágtak neki a felek a záró harmadnak, amiben az esélyesebb itáliaiak végül három gólt ütöttek, és egyet sem kaptak. Az esti találkozón a feljutás legnagyobb várományosa, Kazahsztán lépett jégre Magyarország ellen. Ha figyelembe vesszük, hogy a két csapat eddigi öt mérkőzésén egyetlen magyar siker sem született, illetve a két gárda előzőleg mutatott játékát és játékosállományát, akkor bizton állíthatjuk, hogy a hazai győzelemhez kisebbfajta csodára lett volna szükség. Azonban a dél-koreai mérkőzés óta tudjuk, hogy csodák pedig igenis vannak. Az első harmad túlnyomó részében a kazahok uralták a játékot, akadt is bőven védenivalója Szupernek, ám a magyar kapus bravúrjainak és a kapuvasnak is köszönhetően érintetlen maradt a hazaiak hálója. A házigazdák előtt is adódott néhány gólszerzési lehetőség, ám az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. A szünetet követően ismét csak Szuper hatalmas védéseire volt szükség ahhoz, hogy ne kerüljenek hátrányba a piros-fehér-zöldek. Az idő múlásával azonban egyre kiegyenlítettebb lett a találkozó, sőt a 34. percben négy a négy elleni játéknál Mihály révén megszerezte a vezetést a hazai gárda. A magyar szurkolók öröme sajnos nem tartott sokáig, bő három perc elteltével emberelőnyből egyenlített Kazahsztán. A záróharmadot Sofronék kezdték jobban, Szirányi, majd Kovács is megtornáztatta a vendégek kapusát. Hátul fegyelmezetten védekezett a Chernomaz-csapat, és Szuper is jó napot fogott ki, ezzel pedig nem igazán tudott mit kezdeni a mezőnyfölényben játszó kazah válogatott. A 47. percben Tokaji használt ki egy emberelőnyt, ismét vezetett Magyarország. A megszerzett előnyt a hátralévő percekben hősies és taktikus játékkal sikerült megőriznie Ladányiéknak, így a magyar válogatott történelmi 2:1-es győzelmet aratott Kazahsztán felett, és ezzel megőrizte esélyét a feljutásra. A csoportot a 9 pontos olaszok vezetik a 7 egységet gyűjtő magyarok és a 6 pontos kazahok előtt.
A B csoportban az eddig pont nélküli Románia 6:3-ra legyőzte Észtországot, Lengyelország pedig szoros csatában 3:1-re verte Hollandiát. Az utolsó mérkőzésen két 8:1-es győzelme után a házigazda ukrán válogatott ezúttal „csak” hét gólt szerzett, és így 7:0-ra kiütötte Litvániát. A csoportot a 9-9 pontos lengyel és ukrán válogatott vezeti, őket követi Hollandia három ponttal lemaradva.