Tovább menetel a Zaki

Augusztus 6-án rendezték a másodosztályú ukrán labdarúgó-bajnokság 4. fordulóját. Az egyetlen Kárpátaljai csapat a Hoverla-Zakarpattya a megyeszékhelyen fogadta a Heliosz Harkiv együttesét.

Az idei formát figyelembe véve a mérkőzés esélyesének az Ung parti együttes számított, hisz a hazaiak eddig pontveszteség nélkül álltak a bajnokságban, míg a vendégek erejéből mindezidáig csak két döntetlenre futotta. Így nem csoda, hogy a kezdőrúgást követően a Zaki megpróbálta lerohanni ellenfelét. Ennek hamar meg is lett az eredménye. Már a 6. percben vezetést szerzett a hazai csapat. Truhin egy átadást követően betört a vendég tizenhatoson belülre, majd az alapvonalról élesen keresztbe lőtte a labdát, amibe az érkező Pecsenkinnek csak a testét kellett beletennie, hogy hálóba segítse azt. Az előny birtokában is támadásban maradta Zakarpattya. Főleg Truhin játéka jelentett veszélyt az ellenfél kapujára, mivel többször is kicselezve a harkovi védőket sikerült a védelem mögé kerülnie és onnan beadásaival megpróbálta megjátszani a középen érkező társakat. A harkoviak első helyzetéig egészen a 40. percig kellett várni, amikor is egy távoli lövést kellett a hazai védőknek blokkolnia, majd pedig az újabb löketett Nagy kapus hatástalanította. A térfélcserét követően nyomás alá helyezte a Heliosz a házigazdák kapuját. Ám az ungvári védelem, amely mindezidáig még gólt sem kapott állta a sarat. A hátul megszerzett labdákból gyors kontrákat indított a Zaki. Az egyik ilyen kontra végén a 67. percben Micsenko vezethette a labdát az ellenfél kapujára és 16 méterről védhetetlenül bombázta azt a hosszú felső sarokba. A találkozó hátralevő részében újabb gól már nem született, így 2:0-ra nyertek a házigazdák, akiknek ez volt az idei szezonban a 4. győzelme.

Az élmezőny csapatai közül az ex-Premier Ligás Metalurg Zaporizzsja az Olimpik Donyeck otthonába látogatott. A találkozó favoritjának a vendégek számítottak, akik az eddig lejátszott mérkőzéseken 3 győzelmet arattak és a mutatott játékuk is igen meggyőző volt. Ám a gólnélküli első félidő után a mégis a hazai csapat szerezte meg a vezetést egy öngólnak köszönhetően. A Metalurgnak azonban alig 9 perc elteltével sikerült válaszolnia és a 78. percben már a vezetést és mind később kiderült a győzelmet is kiharcolta a vendég gárda. A szintén 100%-os Naftovik-Ukrnafta, hazai pályán fogadta az eddig szerényen teljesítmény nyújtó Odessza csapatát. Az összecsapás 3. percében megszerezték a vezetést a házigazdák, de a vendégek a 32. percben ekkor még sikerült válaszolnia. Sokan azt hitték, hogy a gólváltást követően majs 1:1-es döntetlennel mennek a szünetre a csapatok. Ám az első félidő hosszabbításának első percében tizenegyeshez jutottak az Ohtirkaiak amit értékesítettek is. Így a szünetben 2:1-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző. A fordulást követően az újabb találatra megint a hosszabbítás első percéig kellett várni. És hasonlóan az első félidőhöz most is a hazaiak voltak eredményesek. A végeredmény tehát 3:1 lett a házigazdák javára. A 4. pontveszteség nélküli együttes az Arszenal Bila Cerkva saját közönsége előtt látta vendégül az FK Lvivet. A sereghajtó lembergi alakulat 0 ponttal és 2-9-es gólkülönbséggel álla bajnokságban. A találkozó 63. percéig hősiesen védekezett az FK Lviv, ekkor úgy tűnt, hogy most talán megszerezheti a vendég gárda az első pontját, ám az „ágyúsok” egy szerencsés találattal megszerezték a vezetést. A hátralévő időben kitámadott az egyenlítés reményében a vendégcsapat, ami a 94. percben megbosszulta magát. Ekkor egy gyors kontrából volt eredményes a hazai együttes, akik így 2:0-ra megnyerték a találkozót. A másik pont nélküli csapat az MFK Mikolajiv előtt hazai pályán kiváló lehetőség nyílt arra, hogy begyűjtse első pontjait a nem túl acélos Niva Vinnica ellen. A találkozót végül 1 gól döntötte el. Ezt azonban nem a hazaiak, hanem a vendégek szerezték, akik ennek köszönhetően megszerezték első győzelmüket az idei pontvadászatban. A fordulóban két 2:0-s vendégsiker is született. Egyiken a Krimteplitsa győzött az Energetik ellen, a másikon az FK Szevasztopol verte a Titánt. A Zirka Kirovogradban lépett pályára a Dinamo-2 ellen. Az gólokban és fordulatokban gazdag összecsapáson. Előbb 1:0-ra a hazaiak, majd 2:1-re a fővárosiak vezettek. Végül 3:2-re újból a házigazdáknál volt az előny, amit aztán sikeresen meg is tartottak a mérkőzés lefújásáig. A forduló egyetlen döntetlenje a Sztaly és a Bukovina találkozóján született. Bár a mérkőzésen kétszer 1:0-ra és 2:1-re is vezetett a vendég gárda mégsem sikerült elhoznia mind a 3 pontot Alcsevszkből, mivel a hazaiak mindig volt válasza. Így végül igazságosnak mondható 2:2-es döntetlen született.

A bajnokságot továbbra is a Hoverla-Zakarpattya, a Metalurg, az Arszenal és a Naftovik-Ukrnafta négyes vezeti holtversenyben.