Tovább tart a versenyfutás

A kárpátaljai megyei labdarúgó-bajnokság felső házában a 19. fordulót rendezték.

Az augusztus 25-ei játéknapon az Ukrán Kupa küzdelmeitől tisztességes helytállással búcsúzó SC Beregvidék az Ujdávidházai Medvigy otthonában lépett pályára. Az előző fordulóban Munkácson megsemmisítő 0:11-es vereséget szenvedő hazaiak most nagy becsvággyal küzdöttek, hogy kiengeszteljék saját szurkolóikat. Ennek megfelelően az első kapura veszélyes szituációt is a házigazdáknak sikerült kialakítania, a hétközi kupameccset még a lábukban érző beregszászi játékosok ellen. Viszont az első találatot, már a Vérke partiak érték el Andrij Szlivka révén. A vendégek öröme, azonban nem tartott sokáig, mert a házigazdák rövid időn belül egalizálták az állást. A gyors gólváltás után kiegyenlítődött a játék és mindkét csapatnak lehetősége volt arra, hogy saját javára billentse az állást. Ez azonban a beregszásziaknak jött össze, ugyanis a félidő vége előtt Szlivka duplázott. A második játékrészben a közönség érdekes és izgalmas mérkőzést láthatott, de újabb gól már nem született, így maradt a 2:1-es Beregvidék győzelem, ami miatt a hazaiaknak sem lehetett semmi oka szégyenre.

A jelenleg a második helyen álló Munkácsi FC a Viski FC-ét fogadta. Az előző fordulóbeli gólözöntől eltérően a munkácsiak most csak egyetlen gólt szereztek a találkozó során, ám ez épp elég volt a győzelemhez és a három bajnoki pont begyűjtéséhez. A mindent eldöntő találatot Bundás szerezte a 36. percben.

A forduló egyetlen meglepetésnek számító eredménye az Ilosvai Buzsora és az FC Polena összecsapásán született. A főként saját nevelésű játékosokat felvonultató hazai csapat az idei szezonban már több élcsapat dolgát is megnehezítette, így nem lehet a szolyvaiak részéről félvállról venni a mérkőzést. Az első félidő kiegyenlített játékot és egy meg nem adott hazai találatot hozott. A második 45 percben a Buzsora uralta a játékot, a vendégek támadójátéka említésre sem volt méltó. A polenai védelem egész a 83. percig állta is a rá nehezedő nyomást, de ekkor az ilosvaiaknak sikerült bevenniük az ellenfél kapuját, ami egyúttal a hazaiak 1:0-s győzelmét is jelentette.

A Polena vereségének köszönhetően újra esély nyílt a dobogó megszerzésére az Fc Szerednye előtt. Ehhez a járási rangadón az FC Ungvárt kellett legyőzni idegenben. A mérkőzést a fiatal játékosokból álló FC Ungvár kezdte aktívabban, agresszívan letámadták a vendégeket és enyhe fölényben is játszottak. Gólt ennek ellenére a szerednyeieknek sikerült szerezniük, egy gyors támadás végén. A térfélcsere előtt megfogyatkoztak a hazaiak, egy lökdösődés után gyűjtötte be második sárgalapját a házigazdák játékosa. A második játékrészben a rutinos vendégek jól gazdálkodtak az emberelőnnyel és sok veszélyes helyzetet alakítottak ki az ungvári kapu előtt. Újabb találat azonban, már nem született és így maradt az 1:0-s vendéggyőzelem.

A tabella hátsó részében helyet fogalaló FC Volóc hazai pályán fogadta a Nagyszőlősi FC-t. A találkozó esélyesének a vendégek számítottak, akik ennek megfelelően már a szünet előtt megszerezték a vezetést, amit a fordulás után meg is dupláztak. A hazaiak támadó játéka hatástalan volt a szőlősi védelemmel szemben, így a végeredmény 2:0 a Nagyszőlősi FC-nek. A Pisztraházai Meteor és a Nagybocskói Jalinka összecsapása elmaradt, mivel a vendégek, már második alkalommal nem utaztak el idegenbe, így a 3 pont a hazaiakat illeti meg.

Az ifi csapatok eredményei a fordulóból: FC Ungvár – Fc Szerednye 0:0, Pisztraházai Meteor – Nagybocskói Jalinka 3:0, Ilosvai Buzsora – FC Polena 1:2, FC Volóc – Nagyszőlősi FC 3:0, Ujdávidházai Medvigy – SC Beregvidék 3:1, Munkácsi FC – Viski FC 7:0.

Az alsó osztály csapatainak eredményei a 21. fordulóból: FC Técső – FC Vilhivci 2:2, FC Obolony – FC Narcisz 0:3, Fc Tisza – FC Edelvejsz 2:2, FC Zolotarjevo – Fc Ternovo 5:2, FC Hoverla – FC Avangard 3:8, FC Dolha – FC Kopány 3:0.