Továbbra is nyeretlen hazai pályán a Hoverla

Az ukrán Premjer Liga nyolcadik fordulójában a Hoverla az idei szezonban meglepően jól teljesítő Vorszklát látta vendégül.

A mérkőzésnek eltérő taktikával vágtak neki a csapatok, hiszen az ungvári gárdának a Kárpáti otthonában elvesztett nyugat-ukrajnai rangadó után mindenképpen illett volna megszereznie idei első hazai győzelmét, míg Vaszil Szacskó csapatának célja kimondva-kimondatlanul a pontszerzés volt. A találkozó első húsz perce szabálytalanságokkal tördelt óvatos tapogatózó játékot hozott, amelyben inkább a házigazdák léptek fel támadólag. Az ungváriak főleg a széleken igyekeztek megbontani az ellenfél védelmét, ám a sebes léptű hazai szélsők beadásai ezen a napon pontatlanok voltak. A poltavaiakat ebben az időszakban teljesen lekötötte a védekezés, a 26. percig még csak elvétve sem bukkantak fel a vendégtámadók a hazai tizenhatos előterében. Azonban az ezt követő két percben kétszer is villant a Vorszkla, és megmutatta, hogy nem véletlenül foglal el olyan előkelő helyet a tabellán. Előbb a 26. percben Curri szabálytalanságát követően ígéretes helyről végezhetett el szabadrúgást Rebenok. A vendégtámadó lövését ugyan a keresztléc még hárította, ám a kipattanóra érkező Gromovnak nem okozott különösebb nehézséget az üres kapuba pofozni a labdát. A középkezdés után szinte azonnal megduplázta előnyét a Vorszkla, az első gólnál is nagyot hibázó Curri mellett Szapaj húzott el a balszélen, majd középre centerezett. A beadásra Januzzi érkezett a legjobb ütemben és az ötös sarkáról Nagy kapujába fejelt. A megnyugtató kétgólos előny birtokában teljesen visszahúzódott saját térfelére a támadásokat addig sem túlzottan erőltető Vorszkla. S bár az Ung-partiak a szünetig hátralévő időben mindent megtettek a szépítés érdekében, ez nem jött össze nekik, mivel a sablonos és minden kreativitást nélkülöző hazai támadások rendre lepattantak a poltavai védőfalról. A térfélcserét követően kettős cserére szánta el magát Groznij mester, ami remek húzásnak bizonyult, ugyanis alig tíz perccel a második játékrész kezdete után szépíteni tudott a Hoverla. Egy gyors kontra végén Balasov és Ikande vezethette kettő az egyben a labdát a vendégek védőjére. Előbbi önzetlen átadása után végül utóbbi lőtt higgadtan az ellenfél kapujába. S bár a mérkőzésből még rengeteg idő hátra volt, megyeszékhelyünk csapatának mégsem sikerült egy épkézláb kapura is veszélyes támadást összehozni, így maradt a 2:1-es poltavai győzelmet jelentő végeredmény.
A forduló rangadóján a címvédő Sahtar a Donbász Arénában fogadta a listavezető Metalisztot. A tabella első és második helyezettjének csatája végül nagy csatát és 1:1-es döntetlent hozott. Ugyancsak 1:1-re végződött a másik két kirakatcsapat párharca, a Sahtar legyőzése után a Dnyipronak most a Dinamo otthonából sikerült ponttal a zsebében távoznia. Ismét győzelmet aratott az EL-ben remekül teljesítő Csornomorec, az odesszaiak ezúttal az Illicsivecet verték odahaza 1:0-ra. Csornomorecen kívül még másik két csapatnak is 1:0-ra végződött a mérkőzése. Az újonc Szevasztopol a Kárpátit, míg a Voliny a kisebbik donyecki együttest múlta felül hazai környezetben ilyen arányban. A hétvégén végre megszerezte első pontjait a Tavrija, a szimferopoliak a Metalurg Zaporizzsját győzték le 3:1-re. A legnagyobb arányú vereséget a fordulóban az Arszenál szenvedte el, az „ágyúsok” Lugánszkból tértek haza egy 4:0-s zakóval.
A tabellát a 20 pontos Metaliszt vezeti, a 19 egységet gyűjtő Sahtar, illetve az egyaránt 17-17 pontos Dnyipro és Csornomorec előtt. A Hoverla négy pontjával jelenleg a 14. helyen áll.
A góllövőlistát nyolc találattal a Metalisztos Devic vezeti a hat gólig jutó dnyipropetrovszki Szeleznyev előtt.