Továbbra is veretlen az Ajax, könnyedén nyert az Inter a Sahtar Donyeck ellen

Véget ért a Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulója szerda este. Sok csapat simán hozta a kötelezőt, és bezsebelte a győzelemért járó három pontot, de akadtak olyanok is, akik az elvárt diadal helyett egy meglepő vereségbe szaladtak bele.

C csoport

Az este egyik legnagyobb meglepetését ismét a német Borussia Dortmund gárdája produkálta, akik idegenben 3:1-re kikaptak a portugál Sporting CP csapatától. A németek ezzel sorozatban a harmadik csoportmeccsüket veszítették el.

A mérkőzésen a hazaiaktól Pedro Goncalves kétszer, Porro pedig egyszer köszönt be a Dortmund kapujába. A németek szépítő gólját a 93. percben Malen jegyezte.

A csoport másik mérkőzésén a továbbra is száz százalékos Ajax gárdája tudta idegenben 2:1-re felülmúlni a török Besiktás együttesét.

A mérkőzést a hazai csapat kezdte jobban, akik Ghezzal büntetőjével meg is szerezték a vezetést a 22. percben. Az algériai játékos góljára azonban a hollandoknak volt válasza Haller révén, aki duplájával egymaga megfordította mérkőzés állását.

D csoport

A D csoport meglepetéscsapata, a moldovai Sheriff Tiraspol a Real Madrid együttesét fogadta az ötödik fordulóban. A kiscsapat most nem tudott csodát tenni, és hazai pályán beleszaladtak egy 3:0-s vereségbe a királyi gárda ellen.

Szomorkodásra azonban így sincs oka a Sheriffnek, hiszen a Sahtar szörnyű szereplésének is köszönhetően a kiscsapat biztos harmadikként kvalifikálta magát az Európa Liga egyenes kieséses szakaszába.

Az olasz Inter csapata Edin Dzeko duplájával sima 2:0-s győzelmet aratott az ukrán Sahtar Donyeckkel szemben. Az ukránok így már biztosan csoportutolsóként búcsúznak a Bajnokok Ligája 2021–2022 kiírásától.

A csoport

Az A csoportban a Manchester City és a PSG sorsdöntő meccset játszottak a csoportelsőséget tekintve.

A mérkőzést az angolok végig dominálták, azonban így sem volt könnyű dolguk a franciákkal szemben, akik az 50. percben Mbappé révén megszerezték a vezetést.

A Manchester City nem hagyta annyiban, és az utolsó fél órán belül Sterling és Gabriel Jesus góljaival megfordították a mérkőzés állását, így kialakítva a 2:1-es végeredményt.

A játéknap legtöbb gólt hozó mérkőzésén a belga Club Brugge fogadta az addig utolsó Leipzig gárdáját. A három magyar légióst foglalkoztató német alakulat nem rettent meg az idegen pályától, és 5:0-t gurítottak az ellenfélnek.

A Leipzig ezzel a jobb gólkülönbségének köszönhetően előrelépett a harmadik helyre a csoportban.

B csoport

A Liverpool továbbra is száz százalékosnak mondhatja magát az idei Bajnokok Ligája kiírásban, hiszen hazai pályán 2:0 arányban felülmúlták a Portó együttesét.

A portugálok ugyan próbálkoztak becsülettel, de sem Alcantara, sem Salah góljára nem tudtak válaszolni.

A csoport másik mérkőzésén a két rettentő BL formában lévő csapat, az AC Milan és az Atletico Madrid csapott össze. A hazai pályán játszó spanyolok nem tudtak élni a lehetőséggel, és 1:0-s vereséget szenvedtek. A gólt a 87. percben Junior Messias szerezte.

A Milán ezzel egy szinte kilátástalan helyzetből kapaszkodott vissza a továbbjutásért folyó harcba.