U19-es Eb-selejtező: magyar és ukrán továbbjutás az elitkörbe

Az U19-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjében, a 3. csoport utolsó fordulójában, Magyarország 1:1-es döntetlent játszott Ausztriával, ezzel csoportelsőként jutott be az elitkörbe. Az ukrán válogatott szintén döntetlennel zárta az első selejtezőkört, és a magyar fiatalokhoz hasonlóan hét pontot gyűjtve jutott be csoportelsőként a legjobbak közé. Az ukránok a lengyel kortársaik ellen értek el 2:2-es döntetlent.

Észtország és Fehéroroszország legyőzése után (2:0, illetve 2:1) a legnehezebb ellenfél következett a magyar csapat számára. A 3. fordulóban a csoportelsőségért lépett pályára a magyar és az osztrák U19-es válogatott Győrben. A találkozón a magyar válogatott szerezte meg a vezetést a 34. percben: a Dunaszerdahely játékosa, Szendrei Ákos nagyszerű cselek után higgadtan értékesítette ziccerét (1:0). Csak hat percig tartott az előny, mert jött Muharem Huskovic és egyenlített (1:1). A továbbiakban nem esett több találat, így Magyarország csoportelsőként jutott be az elitkörbe. A csoport másik mérkőzése, az Észtország–Fehéroroszország találkozó sokáig 0:0-ra állt, ám a 74. percben Dmitri Latihov megszerezte a vezetést a fehéroroszoknak, és végül nem is született több gól. A csoport első két helyezettje bejutott a tavaszi elitkörbe. A legjobb csoportharmadik szintén kvalifikál a folytatásra, de a 13 csoport küzdelmét nem egyszerre rendezik, vannak olyan négyesek, amelyek csak novemberben játszanak.

Az ukrán U19-es együttes Málta 4:2-es és Finnország 2:1-es legyőzése után a lengyelek ellen lépett pályára. Az ukránok már kétgólos hátrányban is voltak, de Jarmoljuk az első félidő végén büntetőből szépített, majd a 83. percben Udod pontot mentett csapata számára. A 7 pontot gyűjtő Ukrajna csoportelsőként jutott tovább, megelőzve a 6 pontos finneket, és a 4 pontos lengyeleket.