Újabb aranyérem a maratoni kajak-kenu Eb-n

A Csay Renáta, Bara Alexandra kajakpáros aranyérmes lett a spanyolországi Pontevedrában rendezett maratoni kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi versenynapján.
A kontinensviadal honlapja szerint a győztes magyar egység 3:23 perccel gyorsabban teljesítette a 26,2 kilométeres távot, mint a második helyezett cseh hajó. A Pető Réka Dominika, Braun Boróka duó ugyanebben a versenyszámban hetedikként ért célba.

A férfi kajak kettesek között (29,8 km) az Aranyosi Gábor, Mészáros Márton Sándor páros a hatodik, a Boros Adrián, Mészáros Márton egység pedig a 14. helyet szerezte meg.

A kenusok versenyében (26,2 km) a Kövér Márton, Dóczé Ádám kettős bronzérmes, a Lelovics Dávid, Dóri Bence Balázs duó pedig hetedik lett.

Szombaton a magyar versenyzők egy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet szereztek Pontevedrában a felnőtt egyéni küzdelmek során.