técsői fc

Újabb técsői siker, nagyszőlősi feltámadás

A kárpátaljai megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság döntőjét is megnyerte a keleti csoport bajnoka, a Técsői FC, miután legyőzték a nyugati csoport élén záró munkácsi járási Iványi FC csapatát. A megyei labdarúgó-bajnokság felső ligájában kezd magára találni a Nagyszőlősi FC, mely ezúttal a Szerednyei FC ellen diadalmaskodott 5:3 arányban.

Az Iványi FC jól kezdte a mérkőzést, és több helyzetet is kialakítottak a técsői kapu előtt, de a vezetést nem tudták megszerezni Miroszlav Bundas tanítványai. A munkácsi járásiak edzője, aki az ungvári Zakarpattya színeiben az ukrán másodosztályú bajnokság gólkirálya is volt, végigjátszotta a találkozót. A mérkőzés egyetlen gólját a técsőiek szerezték a 43. percben, Mikola Ficaj révén.

A Nagyszőlősi FC már a 4. percben vezetést szerzett Jaromir Loboda góljával a Szerednyei FC csapata ellen. Loboda a 21. percben duplázni tudott, a 23. percben pedig már 3:0-ra vezettek a hazaiak Olekszandr Kovcsar góljával. Mihajlo Csedrik gólja után négy góllal is elléptek a hazaiak, majd szépített az Ung-vidéki gárda. Kovcsar újabb góljával 5:1-re módosult a mérkőzés állása, de ezt még két szerednyei gól követte, így a találkozó végeredménye 5:3 lett.

A Rahói Kárpáti már két góllal is vezetett a tabella éllovasa, az Ilosvai Buzsora ellen, majd a vendégeknek sikerült szépíteniük, amivel kialakult a 2:1-es végeredmény. Az ilosvaiakat üldöző Huszti FC csapata 5:2-re legyőzte az Irhóci FC gárdáját, és három pontot lefaragtak hátrányukból a bajnoki címért folytatott küzdelemben. Az Újdávidházai-Borhalmi Medvigy–Polenai FC mérkőzést elhalasztották.

Újdávidházai-Borhalmi Medvigy–Polenai FC – elhalasztva

A tabella állása: 1. Ilosvai Buzsora 26 pont, 12 mérkőzés, 2. Huszti FC 22/11, 3. Nagyszőlősi FC 18/11, 4. Újdávidházai-Borhalmi Medvigy 17/11, 5. Polenai FC 15/9, 6. Irhóci FC 15/12, 7. Rahói Kárpáti 8/11, 8. Szerednyei FC 2/11.