Ukrajna a hatodik helyen végzett a paralimpiai éremtáblázatban

A tokiói paralimpiai játékokon Ukrajna válogatottja az éremtáblázat hatodik helyét szerezte meg 98 éremmel.

A szeptember 5-én, vasárnap véget ért tokiói paralimpiai játékokon Ukrajna válogatottja az éremtáblázat hatodik helyét szerezte meg. Az ukrán paralimpikonok 98 érmet szereztek – 24 aranyat, 47 ezüstöt és 27 bronzot.

Az éremlista első helyét Kína szerezte meg 207 éremmel – 96 arany, 60 ezüst és 51 bronz. A második helyen – Nagy-Britannia 124 éremmel (41 arany, 38 ezüst és 45 bronz), a harmadik helyen – az Egyesült Államok 104 éremmel (37 arany, 36 ezüst és 31 bronz).

Az Orosz Paralimpiai Bizottság a negyedik helyet szerezte meg (118 érem – 36 arany, 33 ezüst és 49 bronz). Hollandia 59 éremmel az ötödik helyen, egy aranyéremmel megelőzve Ukrajnát, köztük 25 arany, 17 ezüst és 17 bronzérem. Németország az éremtáblázat 12. helyet szerezte meg (43 érem, köztük 13 arany-, 12 ezüst- és 18 bronzérem).

Ukrajnát Tokióban 143 sportoló képviselte, akik 15 sportágban versenyeztek. Makszim Kripak, az S10 kategória úszója lett a 2020-as paralimpia legeredményesebb sportolója. Hét érmet nyert, köztük öt aranyérmet.

Ukrajna válogatottja számára ez a második legeredményesebb paralimpia az érmek számát tekintve, de 2004 óta először nem került be az éremtáblázat első négyesébe. Utoljára 2004-ben Athénban az ukránok az éremtáblázat hatodik helyén végeztek.

Forrás: karpat.in.ua