Ukrajna–Magyarország 7-6

Elvesztette a feljutásért folytatott küzdelemben a legnagyobb ellenfélnek tartott Ukrajna elleni mérkőzését a magyar junior válogatott a donyecki divízió II A világbajnokságon.

Összesen 4 vesztett pontnál tartunk, így a feljutás sorsa már nem a mi kezünkben van. A házigazdák szerezték meg a vezetést, de a 12. percben emberhátrányban szerzett Hardi-gól már a fordítást jelentette. Hamar jött azonban az ukrán egyenlítés, és egy perccel az első szünet előtt a vezetés is. Jól folytattuk a meccset, bár a 22. perc elején Farkas Tamást térdhasználatért 5+20 perccel büntették, az 5 perces hátrányt kivédekeztük, a 30. perc környékén szerzett két góllal pedig az eredményt is megfordítottuk. Ugyan jött az egyenlítés is, de hamar visszavettük a vezetést, egygólos előnyünknél érkezett el a második pihenő. Sajnos az 50. és az 52.percben is gólt szereztek az ukránok, ezzel visszavették a vezetést, és az 56. percben szerzett újabb találatukkal először volt két gól a különbség a két csapat között. Két perccel később visszajött a remény, Hardi révén ismét felzárkóztunk, de hiába hoztunk Pleszkán helyére is támadót, nem sikerült az egyenlítés, maradt a 7-6 az ukránoknak. Sajnos ismét rengeteg gólt kaptunk a legnagyobbnak gondolt ellenfelünktől, tavaly a lengyelek győztek 9-6-ra, egy évvel korábban hazai pályán a britek büntetőkkel 5-4-re.

Forrás: jegkorong.blog