Ukrán helyzetjelentés az olimpiáról

Ukrajna eddig három aranyérmet, egy ezüstöt és hat bronzot szerzett a XXX. nyári olimpiai játékokon, s ezzel jelenleg az összesített éremlista 20. helyét foglalja el.
Jana Semjakina a női párbajtőrözők versenyén, a Taraszenko – Dovgodko – Kozsenkova – Gyementyeva összeállítású hajó a női négypárevezős versenyen, míg Olekszij Torohtij a férfi súlyemelők 105 kg-os súlycsoportjában diadalmaskodott, s szerzett olimpiai aranyat.
Sokáig kellett várni az első ukrán ezüstre, Inna Osypenko-Radomska augusztus 9-én, a női kajakosok 500 méteres döntőjében ért másodikként a célba.
A sportlövészetben összesen 15 versenyszám került megrendezésre. Olena Kostevich 10 és 25 méteres légpuskalövészetben is bronzérmet szerzett. Igor Radivilov a férfiugrás döntőjében, Olga Kharlan egyéni vívásban, Olha Saladuha a női hármasugrás döntőjében, Julia Kalinapedig súlyemelésben, a női 58 kg-osok versenyében gyarapította az ukrán bronzérmek számát.
Az Egyesült Államok 90 éremmel vezeti az éremtáblázatot Kína előtt, Magyarországnak jelenleg  15 érme van.
A Londoni olimpia 2012. augusztus 12-én ér véget.