Ukrán Szuperkupa: a Sahtar kiütötte a Dinamót

2017 után ismét a Sahtar Donyeck hódította el az ukrán labdarúgó-szuperkupát, miután 3:0-ra kiütötték a bajnoki címvédő és kupagyőztes Dinamo Kijev együttesét. Az Ukrán Szuperkupát 2004 óta rendezik meg, és eddig csupán két ukrán egyesület, a Sahtar és a Dinamo játékosai emelhették magasba a trófeát, mindkét csapat 9-9 elsőséggel büszkélkedhet.

A 2021-es döntőt a kijevi Olimpiai Stadionban rendezték meg, ahol több mint 27 ezer néző előtt léphettek pályára a csapatok. A mérkőzésen a Sahtar Donyeck vette a kezébe az irányítást, aminek meg is lett az eredménye: a 30. percben Lassina Traore volt eredményes Marlos passzát követően (1:0). Az eredmény a játékrész végéig már nem változott, a csapatok egygólos donyecki vezetésnél mehettek szünetre. A második félidőben gyorsan megduplázták előnyüket a bányászok, Traore ismét betalált, ezúttal Ismaily szolgálta ki a burkina faso-i támadót (2:0). Hét perccel később, a 61. percben egy brazil összjátékot követően eldőlt a kupa sorsa: Maycon gólpassza után Alan Patrick biztosította be a Sahtar győzelmét (3:0). A Dinamo Kijevnek a mérkőzés alatt csupán annyi kaput eltaláló lövése volt, ahányszor ellenfelük betalált hálójukba, és ezúttal a szerencse nem a fővárosiak oldalán állt.

A Sahtar három elveszített döntő után idén simán megnyerte a trófeát. A donyeckiek, úgy tűnik, a bajnokságban is kezdenek formába lendülni, mivel a legutóbbi fordulóban 5:0-s győzelmet arattak a Mariupol otthonában. Ami a Dinamo Kijevet illeti, épp az ellenkezőjét mondhatjuk el róluk: a fővárosiak egy 97. percben befújt, erősen véleményes büntetővel szerezték meg a három pontot hazai pályán, az Olekszandrija csapata ellen. A tabellán a bukdácsoló kijeviek három ponttal előzik meg a Sahtart. A Minaji FC kétgólos poltavai veresége után már a kiesőzónában találhatta magát, mivel a 13. helyre csúsztak vissza az immár hat meccs óta nyeretlen kárpátaljaiak. A másodosztályban szereplő Ungvári FC még ennél is rosszabbul muzsikál: kilenc mérkőzésen csupán egy pontot szereztek a megyeszékhelyiek. Legutóbb hazai pályán szenvedtek 0:2-es vereséget a Niva Ternopil ellen.