Ungvári vereség és irhóci döntetlen a harmadosztályban

Az ukrán harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő kárpátaljai csapatok közül a técsői járási Irhóci FC (Vilhivci) döntetlennel folytatta az utolsó előtti helyezett ellen hazai pályán, az Ungvári FC pedig a második pozícióban tartózkodó Kulikiv otthonában szenvedett minimális vereséget.

A técsői járási Irhóci FC (Vilhivci) az előző fordulóban a második helyezett Kulikiv ellen lépett pályára idegenben. A találkozó 24. percében nagy esélyt kaptak a hazaiak, hogy megszerezzék a vezetést, de Pilipcsuk elhibázta a megítélt büntetőt. Ami a hazaiaknak nem jött össze, a vendégeknek sikerült: az 59. percben Vladiszlav Funduk góljával előnybe került a kárpátaljai együttes (0–1). A találkozó végéig úgy tűnt, meglehet az irhóci bravúrgyőzelem, de a 92. percben Patulyak révén pontot mentettek a vendéglátók (1–1). A kárpátaljai gárda az ötödik helyről (mérlegük 10 pont, 3-3 győzelem és vereség, illetve 1 döntetlen) várta az utolsó előtti pozícióban tartózkodó Revera 1908 elleni hazai találkozót. A papírformának megfelelően a hazaik szerezték meg a vezetést, miután a 15. percben Nemcsanyinov értékesítette a csapata számára megítélt büntetőt (1–0). A vendégek két perc múlva egyenlítettek, és mivel nem született több gól a játékrészben, 1–1-es döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok. A fordulást követően nagy meglepetésre a vendégek szereztek vezetést a 49. percben, amire csupán a 82. percben tudtak válaszolni a hazaiak Timosenko góljával (2–2). A fennmaradó idő kevésnek bizonyult ahhoz, hogy a kárpátaljai együttes megnyerje a találkozót, így egy ponttal kellett beérniük a técsői járásiaknak.

Az Ungvári FC még a negyedik fordulóban 5–1-es kiütéses győzelmet aratott a Revera 1908 otthonában, az előző fordulóban pedig a Niva Ternopil második csapata látogatott az ungvári Avangard Stadionba, ahol egyik együttes sem tudott betalálni, így gólnélküli döntetlen született a találkozón. Az Ung-vidékiek ezzel már négy mérkőzés óta voltak veretlenek, és nyolc pontot szereztek ezeken a találkozókon összesen. A Kulikiv otthonában már a 12. percben hátrányba kerültek az Ung-partiak, és egészen a 87. percig kellett várniuk az egyenlítésre, ami egy öngóllal jött össze. Ekkor már a bravúros pontszerzés is elképzelhetőnek tűnt a második helyezett otthonában, de egy perccel a rendes játékidő letelte előtt a Kulikiv megszerezte a győztes találatot (2–1).

A kilencpontos ungváriak eddigi mérlege két győzelem, illetve három-három döntetlen és vereség, a listavezetőtől pedig hét ponttal vannak lemaradva és a hetedik helyen állnak. A técsői járási Irhóci FC (Vilhivci) eddig tizenegy pontot gyűjtött, ezzel két hellyel vannak az ungváriak előtt, és öt ponttal vannak lemaradva az éllovastól. A következő fordulóban a két kárpátaljai gárda egymás ellen lép pályára Ungváron az Avangard Stadionban.