Ungvárra került az ezüst

Az ukrán első osztályú női kézilabda-bajnokság utolsó fordulójában az ezüstérem sorsa volt már csak kérdéses, hiszen az első helyett a Szparta Krivij Rih már két fordulóval a bajnokság vége előtt megszerezte.

A második helyért az Kárpáti Ungvár és a Podatkovij Unyiverszitet mérkőzött meg a kárpátaljai megyeszékhelyen. A házigazdák 3 pontos előny birtokában léptek pályára és csak egy győzelem választotta el őket a hőn áhított ezüstéremtől. Az első találkozódöcögősen kezdődött hazai részről. Az ungvári lányoknak, csak a 6. percben sikerült betalálnia az ellenfél kapujában, míg az ellenfél ekkor már a hetedik találatát jegyezte. A félidő végéig, nem változott jelentősen a gólkülönbség, 18:12-es vendégvezetéssel zárult az első játékrész.

A térfélcserét követően a Kárpáti a közönség buzdításának is köszönhetően mozgósította az utolsó tartalékait és fokozatosan elkezdte ledolgozni a hátrányát. A második félidő 22. percében már egyenlő volt az állás. A végjátékot a hazai csapat bírta jobban és végül 30:28-ra megnyerte az összecsapást és ezzel együtt az ezüstérmet is. A másnapi visszavágónak már nem volt tétje, felszabadultan játszott a mindkét csapat. Az térfél cserére 10:16-os vendégvezetésnél került sor. A második játékrészben ismét hosszú hajrát indított a Kárpáti. Az utolsó percben sikerült ledolgoznia a hátrányát, így 26:26 döntetlennel zárult az mérkőzés.

A bajnok Szparta hazai pályán, az első játéknapon 25:21-re verte a ZDIJA Zaporizzsjét, ám a másnapi visszavágón revánsot vett a vendég gárda és meglepetésre 28:22-re verte a friss bajnokot. A Dnyiprjanka Herszonban fogadta a Szpartak Kijevet. Az első játéknapon a fővárosiak akarata érvényesült és 21:16-ra múlták fölül ellenfelüket, míg a másnapi visszavágón pontosztozkodásra került sor a 19:19-es döntetlennek köszönhetően.