Kikapott az UNI Győr MÉLY-ÚT Ukrajnában

Az UNI Győr MÉLY-ÚT sima vereséget szenvedett az ukrán SC Prometej csarnokában a női kosárlabda Európa Kupa csoportkörének ötödik fordulójában.

Eredmény, 5. forduló, B csoport:
BC Prometej (ukrán) – UNI Győr MÉLY-ÚT 94-68 (23-16, 25-22, 28-12, 18-18)

A két csapat októberi összecsapását 34 ponttal az ukránok nyerték az Egyetemi Csarnokban, a szerdai meccs előtt a magyar együttes 1/3-as, míg riválisa 3/1-es győzelmi mérleggel állt.

Az ukrajnai mérkőzésen a hazaiak igazolták a papírformát, az első félidőben már 17 ponttal is vezettek, a nagyszünetben 48-38 volt az állás. A mérkőzés a 28-12-es harmadik negyeddel dőlt el, a Győr legjobbja az amerikai Beatrice Mompremier lett 16 ponttal.

Az 1/4-gyel álló Rába-partiak egy hét múlva a romániai Sepsi-SIC (4/1) gárdáját fogadják az utolsó fordulóban. A csoportokból a két első helyezett és az 1-es konferencia négy legjobb harmadikja jut tovább a 32 közé, ahol már kieséses rendszerben folytatódik az EK.