Vízilabda OB I: a listavezető FTC legyőzte a címvédő Szolnokot

Továbbra is veretlen a Ferencvárosi TC a férfi vízilabda OB I-ben: Varga Zsolt tanítványai a 12. fordulóból elhalasztott, és hétfő este pótolt rangadón 10:7-re legyőzték a bajnoki címvédő vendég Szolnoki Dózsát.

A két csapat ebben a szezonban már találkozott egymással a Magyar Kupa decemberi döntőjében, Sopronban. Akkor a zöld-fehérek nyertek három góllal, amit ezúttal is sikerült megismételniük. A hétfő késő esti összecsapáson a Ferencváros végig vezetve, magabiztosan diadalmaskodott, négyen is két gólt szereztek (Vámos, Varga Dénes, Merkulov és Ubovics), míg a túloldalon csak a négygólos Angyal Dániel nyújtott kiemelkedőt. A második negyed után már 6:2-re vezettek a fővárosiak, a negyedik negyed elején pedig 8:5 volt az állás. A hazaiak 9:5-nél aztán kicsit leeresztettek, de Vogel Soma remekelt a kapuban, és a Fradinak sikerült megtartani előnyéből három gólt (10:7). A bajnoki tabellát a 43 pontos FTC vezeti (14 győzelem, 1 döntetlen), az egy meccsel többet játszó OSC Újbuda (41 pont, 13 győzelem, 2 döntetlen, 1 vereség) és a Szolnoki Dózsa előtt (40 pont, 13 győzelem, 1 döntetlen, 3 vereség).

Az FTC így magabiztosan várhatja a szerdai, Dinamo Tbiliszi elleni hazai Bajnokok Ligája csoportmeccset. A 2019-es BL-győztes, és 2021-es BL-döntős ferencvárosiak idegenben 14:7-es győzelmet arattak a Dinamo felett. Újabb győzelemmel a Fradi megerősítené harmadik helyét a csoportban. Kedden az OSC Újbuda is BL-találkozót játszik. A negyedik helyen álló magyar együttes a hatodik helyezett német Spandau otthonába látogat.