Vízilabda-világliga: sima magyar győzelem a címvédő ellen

A magyar férfi vízilabda-válogatott 14:9-re legyőzte Montenegró együttesét Győrben a világliga európai selejtezőjében. Märcz Tamás csapata idei első hivatalos mérkőzésének első negyedében háromgólos előnyt szerzett, és onnan már nem tudott felzárkózni a sorozat címvédője.

Meglehetősen tartalékosan állt fel az olimpiát követő első mérkőzésén a magyar válogatott Montenegró ellen, azonban a telt házas győri uszodában kiderült (1200 néző előtt), hogy a hazaiak jóval könnyebben pótolták a különböző okok miatt hiányzó Varga Dénes, Hárai Balázs, Vámos Márton hármast, mint a montenegróiak az éppen nem bevethető Drasko Brguljan, Alekszandar Ivovics, Sztefan Vidovics triót. A magyar csapatban ott volt Manhercz Krisztián és Vigvári Vendel, akik ketten együtt hét gólt lőttek. Aztán a centerek, Mezei Tamás és Bedő Krisztián is kihasználtak egy-egy emberfórt, ráadásul a balkezesek is meglőtték a maguk találatát, Zalánki Gergő bombagóllal, Vadovics Viktor pedig cseles találattal jelentkezett. Az első két negyed után már 8:4-re vezetett a magyar válogatott.

Az különösen biztató volt hazai részről, hogy a tizenegy mezőnyjátékosból nyolc is betalált, vagyis szinte mindenki veszélyes volt kapura. Közben újoncot is avatott Märcz Tamás, a debreceni nevelésű, két éve már a Ferencvárosban játszó Fekete Gergő bemutatkozott a válogatottban. A harmadik negyedben még egy gólt rápakolt előnyére a magyar csapat, amely ott folytatta, ahol a tokiói olimpia bronzmeccsén abbahagyta. A negyedik negyedben tartotta előnyét a házigazda, így végül ötgólos magyar siker született (14:9).