Zaki győzelem Ungváron

Az ukrán labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában végre saját szurkolói előtt is bemutatkozott a Hoverla-Zakarpattya. Az első fordulóban a Zirka otthonában aratott történelmi 1:0-ás győzelmet követően, Olekszandr Szevidov fiainak a tavaly még az első osztályban vitézkedő FK Szevasztopol ellen kellett bizonyítania.

A találkozót a vendégcsapat kezdte jobban. A szevasztopoliak igyekeztek már a mérkőzés elején magukhoz ragadni a kezdeményezést és helyzeteket kialakítani a hazai kapu előtt. Nagy kapuja azonban nem forgott veszélyben, a házigazdák védői útját állták az ellenfél lövési kísérleteinek. A 13. percben egy gyors támadást követően, megszületett a Zaki vezető találata. Nudnij kapta meg a középpályán a labdát, majd lefutotta védőjét és kiugratta az ungváriak egyszem csatárát Micsenkót, aki a tizenhatoson belül lekezelte az átadást és a védő takarásából védhetetlenül kilőtte a vendég kapu hosszú sarkát. A bekapott gól felrázta a vendégeket, akik nagyobb fokozatra kapcsoltak és bizony Nagy kapusnak 9 percen belül két ízben kellett védenie. A Szevasztopol lendülete aztán a félidő végére alább hagyott és a hajrában szélről történő beívelések után már a hazaiak veszélyeztettek Nudnij és Pecsenkin révén. A pihenőre végül 1:0-s hazai előnnyel tértek a csapatok. A második játékrészben a vendégek mindent megtettek az egyenlítésért. A Hoverla ekkor beszorult saját kapuja elé ám komoly helyzetet nem tudtak kialakítani a krímiek. Vendég részről a legnagyobb veszélyt a hazai kapura Lewandowski szabadrúgásai jelentették. Az Ung-parti csapat az utolsó 20 percben a teljesen kitámadó vendégekkel szemben villámgyors kontratámadásai révén több ízben is növelhette volna előnyét, ám újabb találat már nem született a mérkőzésen, így marad az 1:0-s hazai győzelem. A Hoverla-Zakarpattya új neve alatt eddig két forduló után is 100%-os, reméljük, ez a kezdeti lendület majd kitart a folytatásban is.

A forduló nyitómérkőzésén az Energetik Burstin otthonába látogatott az ex-premier ligás Metalurg Zaporizzsja. A volt élvonalbeli csapat már az első fordulós 5:1-es győzelmével jelezte, hogy a másodosztályban a lehető legrövidebb időt szándékszik eltölteni. Ennek szellemében a találkozón is ők léptek fel támadólag. Az összecsapás a papírformának megfelelően fölényes 4:0-s vendéggyőzelemmel zárult. Az frissen feljutott csapatok közül az MFK Mikolajiv és az Odessza is idegen lépett pályára. A mikolajiviek a Zirka, míg odesszaiak a Sztaly Alcsevszk ellen próbálták meg növelni pontjaik számát. Próbálkozásukat nem sok siker koronázta, mivel mindkét csapat 1:2 arányú vereséget volt kénytelen elkönyvelni. Jobban sikerült azonban a harmadik újoncnak az Olimpik Donyecknek a 2. forduló. Hazai szurkolóik előtt 4:0-ra lelépték a tavalyi szezonban szebb napokat is megélt FK Lvivet. Meglepően jól kezdte viszont a szezont a Naftovik-Ukrnafta és az Arszenal Bila Cerkva csapata is. Az nyitányon mindkét csapat idegenből tudta elhozni a 3 pontot. Most hazai pályán kellett bizonyítaniuk a csapatoknak. Ohtirkába a Dinamo-2, Bila Cerkvába, pedig Niva Vinnica látogatott el. A találkozókon nem bizonyultak szívélyes házigazdáknak a hazaiak, mivel az előbbi mérkőzésen 3:0, az utóbbin pedig 2:0 arányban győzték le a vendégeket. A hazai győzelmek számát növelte a fordulóban a Titán Armjanszk Bukovina Csernyivci összecsapás is. A találkozó egyetlen találatát a 77. percben a vendéglátók szerezték eldöntve ezzel a 3 bajnoki pont sorsát. A fordulóban egyetlen találkozó zárult döntetlennel. A Heliosz Harkiv Krimteplitsa Molodizsne mérkőzésen mindkét csapat kétszer talált a hálóba, ám a győzelemhez ez is kevésnek bizonyult, így a 2:2-es végeredménynek köszönhetően mindkét csapat egy ponttal gazdagodott.