Zsinórban kilencedszer győzte le a Fradi az Újpestet

Megszületett a Ferencvárosi TC első győzelme új vezetőedzője, Sztanyiszlav Csercseszov irányítása alatt. A bajnoki címvédő fővárosi zöld-fehérek az Újpest FC otthonában arattak egygólos sikert. A Fradi ezzel továbbra is vezeti a magyar labdarúgó OTP Bank Liga tabelláját, a lila-fehérek pedig csupán egy ponttal előzik meg az utolsó helyezett MTK csapatát, és jobb gólarányuknak köszönhetően a szintén kiesőhelyen álló Gyirmótot.

A derbik történetében a legutóbbi újpesti győzelemig 2015-ig kell visszamennünk az időben, ráadásul az FTC zsinórban kilencedszer tudta felülmúlni a kiesés ellen küzdő ősi riválisát. Ezúttal 1:0-ra győzött a 234. derbin a Ferencváros, amely két kapufát is lőtt és a helyzetek száma alapján nem aratott érdemtelen sikert Újpesten, igaz, a győztes találathoz némi szerencse is kellett.

Az első félidő egyértelműen Fradié volt, a hazaiak részéről mindössze néhány veszélyesebb kontratámadás volt feljegyezhető, miközben a vendégek komoly helyzeteket puskáztak el. A 10. percben Tokmac szerezhetett volna vezetést a Ferencvárosnak, de 17-18 méterről a bal oldali kapufát találta el. Pár perccel később a norvég válogatott támadó ziccerbe került, de 10 méterről nem a kaput, hanem a kapust, azaz Banait lőtte telibe. A 26. percben Blazic is közel járt a gólhoz, amikor egy lecsorgó labdát 5 méterről a léc fölé vágott, a 30. minutumban pedig Bassey is veszélyeztetett, kicsit éles szögből is alig kerülte el a lövése a jobb felsőt. A 37. percben Vécsei remek ütemű kiugratása után a leshatárról meglóduló Bassey lőtt, de a felső lécet találta el 12 méterről. Marin nem sokkal később ismételhetett, de Banai lábbal védeni tudott. A 43. percben újra az újpestiek hálóőre volt a főszereplő: Vécsei most Maknak adott jó átadást, a szlovák támadó az ötös jobb sarkától lőtt is, de könyökkel bele tudott kapni a labdába Banai.

Az első játékrészben eléggé óvatos Újpest sokkal aktívabban kezdte a félidőt, és Croizet 20 méteres lövésénél Dibusznak minden tudására szüksége volt az 59. percben, de nagyot védett a Fradi kapusa nem sokkal később, Csongvai átlövésénél is. Az FTC lassan, de visszavette aztán az irányítást, ám akcióiból hiányzott ekkor az igazi lendület és gólveszély. Vécsei bombája még csak a bemelegítés volt a 72. percben, a hajrára fordulva aztán jött a vendégek vezető találata. A 79. percben két csereember hozta össze: Loncar lövése az Újpest védőjén, az észt Kuuskon pattant fel olyan szerencsétlen módon, hogy Banait is becsapva a hálóba hullott (https://www.facebook.com/watch/?v=384939440067177). Ezután több találat már nem született a mérkőzésen, így Csercseszov vezetőedző csapata három ponttal gazdagodott a rangadó után.