Hoverla vereség bírói segédlettel

A tavasz beköszöntével a hosszú téli szünet után ismét pályára léptek a csapatok a Premijer Ligában.

A 19. fordulóban az utolsó előtti helyen álló FC Hoverla a középmezőnyhöz tartozó Zorjánál vendégeskedett. A felkészülési mérkőzéseken kitűnően teljesítő ungvári gárda számára nem ígérkezett könnyűnek a luhanszki kirándulás, hisz idegenben eddig még pontot sem sikerült szereznie a kárpátaljai csapatnak jelenlegi ellenfelével szemben. A találkozó elején főként a középpályán folyt a játék, az első valamirevaló helyzetre egészen a 10. percig kellett várni. Ekkor egy előreívelésnél az ungvári portás mozdult ki rosszul a labdára. A Nagyot átpattanó játékszer Idahornál kötött ki, akinek lövését azonban a Hoverla bekkeknek sikerült blokkolnia. Ám három perc múlva már nem hibázott a nigériai támadó. Ljubenovic jobboldali szögletét Bilij csúsztatta meg a rövid saroknál. A gólvonal felé tartó labdát pedig Idahor vágta a hálóba, vezetéshez jutatva ezzel a hazaiakat. Nem örülhettek sokáig a vezetésnek a luhanszkiak hívei, a 18. percben egy szépségdíjas kontra végén kiegyenlített a Hoverla. Truhin robogott el a baloldalon, majd középre ívelt. A beadásra az Ung-partiak friss szerzeménye, Liszenko érkezett a legjobban. A csatár két hazai védőt is túlugorva az ötös vonaláról bólintott a rövid alsóba. Az egyenlítő találat után keményebb lett a játék, egyre gyakrabban léptek oda egymásnak a játékosok. A 35. percben egy óriási bírói baki borzolta fel a kedélyeket. Liszenko egy előre ívelt labdánál a hazai tizenhatoson belül lefutotta a Zorja védőjét, Sunjic-ot, aki, mivel nem maradt más eszköze, így kézzel tisztázott szögletre. A mérkőzést kiszolgáló játékvezetői hatos egyik tagja sem vette észre az esetet, így elmaradt a jogos büntető. A hajrában Ljubenovic előtt adódott két ízben is esély a gólszerzésre, ám a szerb játékos próbálkozásai pontatlanok voltak. A félidő utolsó percében egy ártatlannak tűnő fejpárbaj után Raicevic kapott sárgát, neki a találkozón ez volt a második figyelmeztetése, így a szünet előtt tíz főre fogyatkozott a Hoverla. A fordulást követően hamar kiegyenlítődött a csapatok létszáma. Ferencsák az 55. percben begyűjtötte második sárgáját, így ő is idő előtt kellett, hogy elhagyja a pályát. A 63. percen elaludt az ungvári csapat védelme. Egy hazai támadásnál a kárpátaljai együttes védője röviden szabadított fel. A labdára lecsapott a lendületből érkező Vernyidub, aki egyből a jobb szélen üresen álló Jarmashoz passzolt. A szélső egy igazítás után középre ívelt, a beadást az ötös vonalánál álló Vernyidub jutatta akrobatikus mozdulattal a vendégek hálójába. Öt perc múlva könnyen tovább növelhették volna előnyüket a házigazdák. Danilo veszélyes szabadrúgása csattant az ungvári kapufán. A 83. percben Le Tallac előtt adódott esély az egyenlítésre, ám a francia csatár ígéretes helyzetben leadott lövése célt tévesztett, így maradt a 2:1-es Zorja győzelmet jelentő végeredmény.
A forduló nyitómérkőzésén a listavezető Sahtar az ezer sebből vérző Volinyt látta vendégül. A donyeckiek nem teketóriáztak sokat, alig negyedóra elteltével már 2:0-ra vezettek a házigazdák. A folyatásban sem állt le a Sahtar, amely végül a papírformának megfelelően 4:1-re megnyerte a találkozót.
A második helyezett Dnyiprónál az Arszenal vendégeskedett. A hét közben az EL-től búcsúzó házigazdák hozták a kötelezőt, és magabiztos 3:0-s győzelmet arattak a fővárosiak felett. Ugyancsak másodikán fogadta a dobogóért hajtó Metaliszt a hatodik helyezett Metallurg Donyecket. A harkoviak számára a sétagaloppnak induló összecsapás majdnem kellemetlenül végződött, ugyanis a Metallurg 0:3 után a 89. percre 2:3-ra felzárkózott. A bravúrszámba menő pontszerzés viszont már nem jött össze a vendégeknek. Nem úgy a Krivbasznak, a krivij rihiek a Dinamo otthonából tudtak elhozni egy pontot 1:1-es döntetlenjüknek köszönhetően. A kék-fehérek váratlan pontvesztésük miatt lecsúsztak a dobogó harmadik fokáról.
Vasárnap folytatta remek szereplését a Csornomorec, az odesszaiak hazai pályán nyertek 1:0-ra a Vorszkla ellen. Szintén 1:0-ás győzelmet aratott hazai pályán az Illicsivec. A mariupoliak a sereghajtó Metallurg Zaporizzsja ellen diadalmaskodtak. A forduló egyetlen idegenbeli győzelme a Kárpáti nevéhez fűződik, a lembergi alakulat 2:0-s sikerének köszönhetően a Tavrija otthonából tudta elhozni a három bajnoki pontot.
A bajnokságot 54 pontos Sahtar vezeti, a 41 pontos Dnyipró és a 39 egységet gyűjtő Metalisz előtt. A Hoverla újabb vereségével maradt az utolsóelőtti helyen, immár kilenc ponttal lemaradva a bennmaradást jelentő 14. helytől.
A góllövőlista élmezőnyében nem történt változás.