Negyeddöntőben a Csillag

A mostoha időjárási körülmények ellenére március utolsó napján sikerült megrendezni a Kárpátalja Kupa összes nyolcaddöntőjét.

A sorozatban a Beregszászi járást képviselő FC Csillag a Perecsenyi járás bajnokával, a Javir Turicával csapott össze. A két gárda legutóbb a megyei bajnokok ligájának elődöntőjében találkozott, akkor a Javir 2:1-re legyőzte a Csillagot. A mostani találkozót a Kamelot sportkomplexum pályáján rendezték meg mintegy 250 néző előtt. Az összecsapáson rögtön az első percekben magához ragadta a kezdeményezést a Csillag, a Vérke-partiak széleken vezetett támadásaikkal igyekeztek az ellenfél védelme mögé kerülni. A nagy iramot és magas színvonalat hozó első félidőben jóformán csak beregszászi helyzeteket láthattunk. A 17. percben Szkunzjak rázta le magáról a perecsenyi védőket, és lőtt 16 méterről a kapura. A turicaiak első kapura veszélyes megmozdulására egészen a 37. percig kellett várni, ekkor egy mutatós Javir-ellentámadás végén csattant a keresztlécen a labda. A helyzetek ellenére azonban mégsem született gól a találkozón.
A fordulást követően sem esett a mérkőzés színvonala, az egyetlen változást az jelentette, hogy a Javirnak sikerült kijönni a szorításból, és így kiegyenlítettebbé vált a játék. Az 51. minutumban láthattuk a találkozó legnagyobb helyzetét, Zsofcsak vezette egy az egyben a beregszásziak kapusára a labdát, ám a támadó és a hálóőr párharcát az utóbbi nyerte. Mivel a rendes játékidőben nem született gól, így jöhettek a tizenegyesek, amelyben a Csillag végül 5:3 arányban jobbnak bizonyult. Győzelmével a beregszászi gárda beverekedte magát a negyeddöntőbe, ahol ellenfele az FC Szerednye lesz. A torna meglepetéscsapatának számító FC Onokovci is folytatta menetelését, az ungvári járásbeli gárda az FC Szőlőst búcsúztatta tizenegyespárbajban. A nyolcaddöntők eredményei:

FC Vilyhivci–FC Polena 0:6
FC Sztrojno–FC Meteor Pisztraháza 1:3
FC Szuzirja Szolyva–FC Obolony Huszt 0:2
FC Tisza Feketeardó–FC Kárpáti Rahó 2:0
FC Onokovci–FC Szőlős 1:1 (bün. 4:2)
FC Javir Turica–FC Csillag Beregszász 0:0 (bün. 3:5)
FC Péterfalva–FC Szerednye 0:2
FC Nagyberezna–FC Tisza Bustyaháza 1:1 (bün. 5:4)