Véget ért a nagy menetelés

A másodosztályú ukrán labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában a listavezető Hoverla-Zakarpattya az idei szezonban gyengén teljesítő FK Lvivhez látgatott.

Ha csak a táblázaton elfoglalt helyezéseket vesszük figyelembe, akkor egyértelmű, hogy melyik alakulat a találkozó esélyese, de a két szomszédvár a helyezésektől függetlenül mindig kiélezett csatát vívott egymással. Nagy meglepetésre a találkozó első negyedórájának letelte előtt az álmosan kezdő Zakarpattya ellen a hazai csapat szerezte meg a vezetést a Hricaj révén. A bekapott gól után magához ragadta a kezdeményezést a Hoverla és beszorította ellenfelét a saját térfelére. A kárpátaljai csapat szinte végig támadta a hátralevő 75 percet, de sem a több mint fél tucat gólhelyzetből, sem a távoli lövésekből nem tudták bevenni az ellenfél kapuját. Így a találkozót a várakozással ellentétben 1:0-ra a lembergiek nyerték megszakítva ezzel a Zaki 8 mérkőzéses győzelmi sorozatát. Az ungváriak legnagyobb riválisának számító Metalurg Zaporizzsja a mezőny második felében helyet foglaló Niva Vinnica együttesét látta vendégül. Az összecsapást végül, vártnál kisebb arányban, de 1:0-ra megnyerte a hazai csapat Belik 44. percben szerzett góljával és ezzel pontszámban beérte a Hoverla-Zakarpattyát.

A forduló rangadóját a tavalyi ex-premier ligás FK Szevasztopol és jelenleg a pontvadászatban a harmadik helyen álló Arszenal Bila Cerkva vívta. A találkozón először az Arszenal szerzett vezetést az 52. percben tizenegyesből, de az ellenfél szintén büntetőből az 56. percben kiegyenlített és az állás már a hátralévő időben nem változott, így az 1:1-es döntetlennek köszönhetően egy ponttal gazdagodott mindkét csapat a játéknapon. Szintén döntetlennel zárult a rapszodikusan játszó Naftovik-Ukrnafta harkivi vendégszereplése is. Igaz ezen az összecsapáson sem a Heliosz, sem a Naftovik játékosai nem találták meg a rést az ellenfél védelmén.

A dobogó felé törekvő Krimteplitsa előtt az ellenfelek botlásának köszönhetően lehetőség adódott a felzárkózásra. Ehhez nem kellet mást tenni, mint otthon legyőzni a Zirka Kirovogradot. a kitűzött célt a Krimteplitsa teljesítette és 2:0-ra legyőzte a vendégeket. Továbbra sem megy igazán a másodosztályban az MFK Mikolajivnak. Az újonc alakulat ezúttal a Bukovina otthonában szenvedett, minimális 1:0-s vereséget. Nem járt jobban a másik újonc az Olimpik sem. A donyeckiek a középmezőnyhöz tartozó Titántól szenvedtek 3:1-es vereséget Armjanszkban. viszont egyre inkább kezd magára találni az Odessza. Az odesszaiak a játéknap legnagyobb 4:0 arányú győzelmét aratták a Dinamo-2 ellen. Úgy tűnik tovább tart a tavalyi élcsapatból mára az alsóházba lecsúszott Sztaly Alcsevszk vesszőfutása. A Sztaly idegenben az utolsó helyen álló Energetik Burstintól kapott ki 3:0 arányban. A forduló érdekessége, hogy a 18 csapat közül csak 8 volt képes betalálni az ellenfél kapujába, és vendégcsapatok erejéből mindössze két döntetlenre futotta.

A bajnokságot holtversenyben a 24 pontos Metalurg Zaporizzsja és Hoverla-Zakarpattya vezeti, a 18 pontos Arszenal Bila Cerkva előtt.