A Cityt is megtréfálta az Arsenal, jön a londoni házidöntő

A londoni Arsenal jutott be elsőként a labdarúgó angol FA-kupa döntőjébe: a sorozat szombati első elődöntőjében az Ágyúsok 2:0-ra győzték le a címvédő Manchester Cityt.

A Wembley Stadionban ugyan Josep Guardiola együttese szinte végigtámadta az összecsapást, az Arsenal azonban két szép akció végén Pierre-Emerick Aubameyang góljaival diadalmaskodott. Érdekesség, hogy ezt megelőzően a két csapat legutóbbi hét egymás elleni mérkőzését a Manchester City nyerte, ráadásul ezeken a találkozókon összességében 20:2 volt javára a gólkülönbség. A Manchester City az előző 13 FA-kupa elődöntőjéből csak hármat veszített el: mindhármat az Arsenal ellen (1932, 2017, 2020).

A második elődöntő után az is kiderült, hogy Arsenal – Chelsea döntőt rendeznek augusztus elsején. A londoni Kékek a Manchester United 3:1-es legyőzésével jutottak vasárnap a fináléba, az első félidő hosszabbításának 11. percében esett gólnak és a Vörös Ördögök kapusának, David de Gea hibájának is köszönhetően.

A második, vasárnapi elődöntőben a londoniak Oliver Giroud góljával szereztek vezetést a január óta veretlen Manchester United ellen a Wembley Stadionban, majd Mount második félidei találatával és Maguire öngóljával gyakorlatilag eldőlt a továbbjutás kérdése. A 3:1-es végeredményt Bruno Fernandes állította be büntetőből. Az FA-kupa döntőjére augusztus 1-jén kerül sor, ugyancsak a Wembleyben. A két londoni gárda harmadik alkalommal találkozik a kupadöntőben, az előző két trófeát az Arsenal nyerte, akik 13 FA-kupagyőzelmükkel a sorozat rekorderei.

Az angol FA-kupa elődöntőjében:

Arsenal London – Manchester City 2:0 (Aubameyang 19., 71.)

Manchester United – Chelsea London 1:3 (Fernandes 85. – büntetőből és Giroud 45+11, Mount 46., Maguire 74. – öngól).