A Dinamo a téli bajnok

Az ukrán első osztályú labdarúgó-bajnokságban az utolsó fordulót rendezték a hétvégén a téli szünet előtt. A 20. játéknapon a listavezető Dinamo Kijev a Kárpáti Lviv otthonában lépett pályára.

Bár a hazaiak az ide szezonban igencsak szerényen szerepelnek (jelenleg a 13. helyen állnak 16 ponttal), azért a Dinamo ellen mindenképpen szerettek volna pontot szerezni. Ez a motiváltság bizony meglátszott a csapat játékán is. Az első félidőben ők voltak azok, akik a középpályán fölénybe játszottak, és igazán veszélyes helyzetet is csak ők tudtak kialakítani.

A kék-fehérek támadójátéka ez idő tájt teljesen hatástalan volt. A szünetben Szjomin mester kettős cserével próbálta meg felrázni együttesét, de a játék képe mit sem változott.A Kárpáti továbbra is uralta a középpályát és sorra alakította ki a gólhelyzeteket. A dolog kis szépséghibája az volt, hogy ezekből egyet sem tudtak értékesíteni. A 66. percben aztán, megnehezítették saját dolgukat az „oroszlánok”. Kopolovec begyűjtötte második sárgáját is a mérkőzésen és így kénytelen volt idő előtt elhagyni a pályát. A kiállítást követően kb. 10 perces kényszerpihenő következett, ugyanis a vendégszektorból áradó füst meggátolta a további játékot. A pihenőt követően, kezdtek éledezni a vendégek. Több távoli lövést is megeresztettek, de ezek nem voltak igazán kapura veszélyesek.Azonban a 88. percben egy ártatlannak tűnő szélről beívelt labdát Ideye fejelt a hálóba előnyhöz juttatva ezzel a Dinamót. A hátralévő 15 percben még tovább rohamozott a Kárpáti, de gólt ezúttal sem tudtak szerezni helyzeteikből, így a 3 pontot a fővárosiak szerezték meg. A második helyen álló Sahtar a riválisok eredményeinek tudatában lépett pályára a Krivbász otthonában. Ennek megfelelően jól tudták, hogy mindenképpen győzni kell, ha nem szeretnének lemaradni a Dinamótól.

A mérkőzés első 20. percében a bányászok irányították a játékot, jóformán labdához sem igen jutott a mérkőzésnek e szakaszában a hazai csapat. A sorozatos vendégtámadások egyikéből a 10. percben Costa szerzett gólt. Ám ami ezután következett, az teljesen váratlan volt. A bekapott gól után magához tért a Krivbász, egyenrangú partnere tudott lenni a mezőnyben a donyecki együttesnek. Sőt hazaiak előtt is adódott több lehetőség az egyenlítésre, ám ezek kimaradtak. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Kiegyenlített játék a mezőnyben és a kapuk előtt is. Ami azonban szembetűnő volt, az az, hogy amíg a vendégek 7 kapura tartó lövésből 4 gólt értek el, addig a hazaiaknál ez a mutató nulla volt. Az volt az ember érzése, hogy a krivij rihi csapat akkor sem tudna gólt szerezni, ha éjfélig tartana az összecsapás. De lássuk sorjában, a 60. Mkitarjan, majd a 84.-ben Eduardo talált a kapuba. A 4:0-ás végeredményt a 92. percben Luiz Adriano állította be. A dobogó 3. fokán álló Metaliszt a Olekszandrijánál vendégeskedett. A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, de a 22. minutumban mégis az ellenfél került előnybe Xaviernek köszönhetően. Azonban, nem tartott sokáig a vendégek öröme, 3 perc elteltével Kszonyz egyenlített. A szünetig már nem változott az állás, így 1:1-el tértek pihenőre a csapatok. A második 45 percben aztán magára talált a harkovi gárda és Devic 66. illetve 87. percben elért találataival saját javára fordította a mérkőzést. A negyedik helyért hajtó Dnyipro hazai pályán verte 1:0 arányban Kalinics büntetőjével a Csornomorecet és ezzel megelőzte a Krivbászt. A 10 éves születésnapját ünneplő Arszenal a Vorszkla ellen aratott 2:0-s hazai győzelemmel örvendeztette meg szurkolóit a fordulóban. Az Arszenallal azonos pontszámmal rendelkező Tavrija az Obolony vendégeként lépett pályára. És bár igaz, hogy a 18. percben hátrányba került, a krími alakulat, de a 19. és 37. perc között szerzett 3 találattal megfordította az állást és 3:1-re megnyerte a találkozót. A Tavrijához hasonlóan, az utóbbi fordulókban egyre kiegyensúlyozottabb Metalurg Donyeckben csapott össze a 6 mérkőzést zsinórban elvesztő Zorjával. A lugánszki együttesnek most sem termet túl sok babér a kelet-ukrajnai rangadón, mivel sima 3:0-s vereséget szenvedett a hétvégén. A középmezőnyben tanyázó Voliny és az Illicsivec összecsapása nem bővelkedett a gólokban. A 3 pont sorsáról mindössze egyetlen találat döntött a vendég mariupoliak javára.

A tabella első három helyén a helyzet változatlan első a Dinamo 52 ponttal, második a Sahtar 51 ponttal, míg a 3. helyen a Metaliszt áll 47 ponttal.

A góllövőlistát továbbra is 11-11 góllal Maicon és Jarmolenko vezeti a 10 gólra feljövő Ideye előtt.