A Munkács FA és az Ungvári FC hazai pályán, a Minaji FC idegenben kapott ki

Mindhárom kárpátaljai profi együttes vereséget szenvedett hétvégén. Az ukrán labdarúgó-bajnokság élvonalában szereplő Minaji FC az addig nyeretlen újonc, a Veresz Rivne otthonában hagyta ott a fogát. A hazaiak a korábbi minaji játékos, a szolyvai születésű Hegedűs Róbert góljával nyerték meg a mérkőzést. A másodosztály sereghajtója, az Ungvári FC ismét vereséget szenvedett, ezúttal hazai pályán kaptak ki a VPK Agro együttesétől. A mérkőzés után a borzalmas mérleggel rendelkező (1 döntetlen, 5 vereség, 3:16-os gólarány) vezetőedző, Mihajlo Ivanicja benyújtotta lemondását. A Munkács Futball Akadémia szoros mérkőzésen szenvedett vereséget hazai környezetben a listavezető Livij Bereh ellen, így már csak a középmezőnyben helyezkedik el Vitalij Sumszkij együttese.

A Zorja otthonában játszott döntetlen után a nyeretlen Veresz Rivnéhez látogatott Vaszil Kobin együttese. Gólnélküli első félidőt követően a 60. percben Hegedűs Róbert góljával szerzett vezetést az újonc, amire hat perc múlva válaszolhatott volna a Minaji FC, de a Szeleznyov helyére beálló Ahmedzade kihagyta a csapata számára megítélt büntetőt. A minajiaknak ezután már nem sikerült kiegyenlíteniük, a hazaiak pedig tíz emberrel fejezték be a mérkőzést, mivel a 93. percben a hét perce pályán lévő Dahnovszkijt durva belépője után kiállította a játékvezető. A 4 pontos Minaji FC jelenleg a 11. helyen áll, míg a tabellát a 13 pontos Dinamo Kijev vezeti a 12 pontos Sahtar Donyeck előtt. A következő fordulóban a Sahtar látogat a Minaji FC ideiglenes otthonába, az ungvári Avangard Stadionba.

Mihajlo Ivanicja irányítása alatt már megszokottá vált az Ungvári FC sikertelensége, ami az Ukrán Kupában is folytatódott, miután hazai pályán 0:1-es vereséget szenvedtek a Niva Ternopil csapatától. A bajnokság 5. fordulójában úgy tűnt, talán ezúttal másképp lesz, mivel a 7. percben Hajducsik megszerezte a vezetést a VPK Agro ellen. A vendégek öt perccel később már egyenlítettek, a második félidőben pedig előbb fordítottak, majd bebiztosították győzelmüket. Az Ungvári FC így 1:3-as vereséget szenvedett, és 1 pontjával továbbra is a bajnoki tabella utolsó helyén áll. A találkozó után Ivanicja mester lemondott posztjáról, amit a klub vezetősége elfogadott, így egyelőre korábbi segítője, Bohdan Blavackij ül le a kispadra. A bajnoki tabellát a százszázalékos Metaliszt Harkiv vezeti 15 ponttal, a 13 pontos Krivbasz Krivij Rih előtt.

A Munkács Futball Akadémia már a 20. percben kétgólos hátrányban volt a listavezető Livij Bereh elleni találkozón. A második félidő 67. percében a különbség háromgólosra nőtt a vendégek javára, majd a 78. percben Vadim Lucska szépíteni tudott (1:3), a 89. percben pedig Gricak is betalált (2:3). Az egyenlítés már nem jött össze a hazaiaknak, így 7 pontjukkal a tabella hetedik helyén állnak. A következő fordulóban az Epicenter Dunajivci otthonába látogatnak a munkácsiak.