A Newcastle a szezon során első csapatként szerzett pontot az Arsenal otthonában, ismét győzött az MU

Nem kellett sokat várni 2023-ban az angol labdarúgó-bajnokság első rangadójára, már az újév harmadik napján összecsapott egymással a Premier League listavezetője és a harmadik helyezett, az Arsenal és a szezon meglepetéscsapata a Newcastle. A derbi rangját pedig tovább emelte, hogy Mikel Arteta csapata eddig minden hazai bajnokiját megnyerte a 2022/23-as idényben, míg a Szarkák 2010 óta rendre csak vereséggel távoztak PL-meccseken az Emiratesből, ezúttal viszont nem.

Lendületesen kezdte a találkozót az Arsenal, az első szűk tíz percben 85%-os labdabirtoklással állt az észak-londoni csapat és a lehetőségek is jöttek szép számmal, azonban a liga legjobb védelmével, az eddig csupán 11 bekapott góllal rendelkező Newcastle nagyot fegyelmezetten állta a sarat. A meccs eleje így jó iramot, az első félidő egésze viszont már kiegyenlített játékot hozott. Igazán nagy helyzet egyik gárda előtt sem adódott, gól nélküli döntetlennel mentek pihenőre a felek.

A második játékrészben pedig úgy tűnt, a Newcastle a Leeds ellen játszott 0-0 után ismét csak elégedett lenne egy ilyen eredménnyel és az egy ponttal, ugyanis az Arsenal igyekezett kezdeményezőbben játszani, de nem sikerül feltörniük a Szarkák védelmét. Legközelebb ehhez a mérkőzés vége felé járt a listavezető, Martinelli csúsztatása egy szöglet után a 79. percben elment keresztbe, majd a 88.-ban Nketiah tüzelt, de Pope lábbal hárított. A Newcastle így tizenhárom év után szerzett ismét pontot az Emiratesben bajnoki találkozón, az Ágyúsok pedig zsinórban öt megnyert PL-meccs után botlottak, ám előnyük így is nyolc pont az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó, címvédő Manchester City előtt.

A 19. forduló szerdai játéknapján további három meccset rendeztek még, a Manchester Unitednek kifejezetten jól jött a két együttes pontosztoszkodása, ugyanis Erik ten Hag gárdája 3-0-ra nyert a Bournemouth ellen, Marcus Rashford sorozatban harmadik bajnokiján talált a kapuba, valamint Casemiro és Luke Shaw is eredményes volt a háromgólos győzelem során, aminek köszönhetőn az MU pontszámban utolérte az egy találkozóval többet játszó Newcastle-t és továbbra is a negyedik a Premier League-ben.

A másik két találkozón a Brighton 4-1-es győzelmet aratott az Everton vendégeként, a Fulham pedig szintén idegenben győzött a Leicester otthonában, az egyetlen gólt Aleksandar Mitrovic szerezte, aki már 11. alkalommal volt eredményes a szezon során. Marco Silva csapata sorozatban harmadik meccsén nyert, és így az újonc együttes a Premier League hetedik helyén áll már.

Forrás: m4sport.hu