Polena FC

A Polenai FC nyerte a Megyei Kupát

Története során ötödik alkalommal hódította el a labdarúgó Kárpátaljai Megyei Kupát a szolyvai járási Polenai FC csapata. Mihajlo Kondrja csapata a bajnokság sereghajtóját, a Szerednyei FC-t múlta felül a técsői járási Irhócon (Vilhivci) rendezett kupadöntőn.

Az irhóci kupadöntő, mely egyben stadionavató ünnepség is volt, a Kárpátaljai Labdarúgó Szövetség elnökének, Ivan Duránnak a köszöntőjével vette kezdetét. A találkozót a polenaiak kezdték aktívabban, de az első komolyabb helyzetet a szerednyei csapatnak sikerült kidolgoznia, gól mégsem született az akcióból. A Polenai FC, riválisával ellentétben, könyörtelenül kihasználta első veszélyes ziccerét: a hatodik percben Mihajlo Vlaszik szerezte meg csapata számára a vezetést egy szögletet követően (1:0). A tizennegyedik percben ismét betaláltak a polenaiak, ezúttal Volodimir Varvarinec volt eredményes szabadrúgásból (2:0). A szerednyeieknek a mérkőzés végén, a 89. percben sikerült szépíteniük Edgárd Ruszin révén, viszont az egyenlítés már nem jött össze az Ung-vidéki csapatnak. A Polenai FC 2:1-es győzelmével hat év után ismét magasba emelhette a kupagyőztesnek járó serleget, amit immár ötödször nyert meg a szolyvai járási egyesület (2009, 2012, 2013, 2014, 2020).

A megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokságban hétközi fordulót rendeztek. A keleti zónában a Técsői FC, a nyugatiban pedig az Alsókerepeci FC és a Nagycsongovai FC is folytatta remek sorozatát. A százszázalékos técsői gárda magabiztosan vezeti csoportját első számú üldözője, a Viski FC előtt. A viskiek ezúttal idegenben, a técsőiek pedig hazai pályán gyűjtötték be a három pontot.

Alsókaraszlói FC (Zariccsa)–Alsókerepec 0:6

A csoport állása: 1. Alsókerepec 20 pont (33:8), 2. Nagycsongovai FC 20 (32:12), 3. Alsókaraszlói FC 10 (12:16), 4. Nevickei vár Sportiskola 9 (14:20), 5. Beregkisfaludi FC 7 (19:22), 6. Felsőveresmarti FC 3 (8:40).

2. csoport:

Kincsesi Sólyom–Unggesztenyési Csillag-SPAR (Linci) 1:4

Felsőkerepeci Kárpáti–Dolhai Borzsa 0:2

A csoport állása: 1. Iványi Kalász 16 pont (13:5), 2. Unggesztenyési Csillag-SPAR 10 (9:6), 3. Dolhai Borzsa 10 (7:7), 4. Kincsesi Sólyom 9 (10:11), 5. Felsőkerepeci Kárpáti 1 (7:17).

Keleti zóna, 1. csoport:

Técsői FC–Úrmezei FC 4:1

Bedőházai Berkut–Viski FC 1:3

Rakaszi FC–Ökörmezei Verhovina (Mizshirja) 0:1

A csoport állása: 1. Técsői FC 24 pont (30:7), 2. Viski FC 16 (22:10), 3. Rakaszi FC 12 (18:20), 4. Úrmezei FC 12 (13:17), 5. Ökörmezei Verhovina 5 (8:22), 6. Bedőházai Berkut 1 (9:24).

2. csoport:

Kökényesi FC (Ternovo)–Dombói Kárpáti 1:2

Nagybocskói FC–Izai FC 1:1

Taracvízi Avangard–Kőrösmezei Hóvár (Hoverla Jaszinya) 2:1

A csoport állása: 1. Izai FC 18 pont (24:10), 2. Dombói Kárpáti 16 (23:10), 3. Kőrösmezei Hóvár 15 (19:10), 4. Nagybocskói FC 10 (14:16), 5. Taracvízi Avangard 9 (15:23), 6. Kökényesi FC 0 (12:38).