A Porto otthonában kapott ki a Juventus, Sevillában nyert a Dortmund

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai mérkőzésein az FC Porto a Juventust, az FC Sevilla pedig a Borussia Dortmundot látta vendégül. Cristiano Ronaldoék 2:1-es vereséget szenvedtek Portugáliában, míg a Dortmund Haaland vezérletével 3:2-re győzött az Európa Liga címvédőjének otthonában.

Taremi a 2., Marega a 46. percben talált a Juventus kapujába. A hajrában Chiesa révén ugyan szépített az olasz bajnok, de a fordításra esélye sem volt a Porto otthonában. Az első gólnál hatalmasat hibázó torinói védelem és Szczesny kapus nem mindig állt a helyzet magaslatán a hazaiak támadásainál, a portugálok pedig ügyesen kihasználták ezeket a hibákat. Mindkét félidő villámgyors portói góllal kezdődött, és hiába birtokolta a Juve jóval többet a labdát ellenfelénél, csak szépítésre futotta erejükből. Chiesa a 82. percben talált be a hazai kapuba, amivel beállította a 2:1-es végeredményt. A portugál együttes ezzel lépéselőnybe került a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonása után olasz riválisával szemben.

Hiába szerzett korán vezetést a Sevilla, a Dortmund remek gólokkal fordított a Ramón Sánchez-Pizjuán Stadionban a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, amelyet 3:2-re nyert meg a német együttes. A Sevilla a szerdait megelőző kilenc tétmérkőzésén győzött, története során először nyert sorozatban hét meccset gólt sem kapva, és a Barcelona ellen is 2:0-s győzelmet ünnepelhettek a kupában. Ehhez képest az andalúziaiak jó formája nem ijesztette meg a fekete-sárgákat, akik lendületesen kezdték a mérkőzést, az első percekben a kapuja elé szögezve a hazai csapatot. Ennek ellenére a Sevilla szerezte meg a vezetést: Suso egy csel után eleresztett lövése a dortmundi Mats Hummelsről pattant a kapuba (1:0). A 19. percben Erling Haaland megindulása után Mahmoud Dahoud gyönyörű góllal egyenlített (1:1). A Sevillának ezután hajtani kellett a győzelemért, amit kihasználtak a vendégek: Haaland előbb a Jadon Sanchóval való összjátékot követően lőtt estében a kapuba (1:2), majd a szünet előtt Papu Gómez felezőnél eladott labdájával Reus indult meg, majd átadását Haaland lőtte a spanyolok kapujába (1:3). A fiatal norvég támadó idénybeli ötödik BL-meccsén a nyolcadik gólját szerezte, összesen 13 találkozón 18 találatnál jár. A Sevilla végül a csereként beálló de Jong góljával szépíteni tudott, ezzel megőrizve némi esélyt a továbbjutásra (2:3).

A nyolcaddöntő másik négy összecsapását jövő héten rendezik, melyek közül a Mönchengladbach és a Manchester City párharcának a budapesti Puskás Aréna adhat otthont. A Lazio a Bayern Münchent fogadja, az Atletico Madrid a Chelsea-vel, az Atalanta pedig a Real Madriddal mérkőzik meg.