A Portóé minden idők leggyengébb döntője

1-0-ra nyerte az Európa Liga dublini döntőjét [1] szerda este a Porto, a 33 éves André Villas-Boas csapata a szintén portugál Bragát győzte le. A mérkőzés szinte pocsék volt, de legalábbis a legalacsonyabb színvonalú finálé az európai kupák történetében.

Az első félidőben egy helyzet akadt, a 44. percben Radamel Falcao előtt adódott, aki ki is használta: 13 méterről csodálatosan stukkolt a rövid kapufa mellé, védhetetlenül.

A szünet utáni első percben egyenlíthetett volna a Braga, amikor a félidőben beállt Mossoró elvette a labdát a középhátvéd Rolandótól. Egyedül ment kapura, bárhová lőhette volna a labdát, de épp a földön fekvő Helton kapus lábát találta el. Mondhatni, a brazil nagyot védett, de inkább a csatár hibázott óriásit.

A lefújásig még egy helyzetgyanús eset akadt, amikor Helton a 16-oson kívülre szaladt tisztázni, de mivel sikerült neki – még egy cselt is csinált -, ziccer nem alakult ki.

A csapatok egy átlagos portugál bajnokit játszottak, amit a jobban koncentráló és magabiztosabb fél nyert meg.

Falcao a sorozat gólkirálya lett 17 találattal, ami rekord. A csatárnak a szezonban már 38 gólja van, többet szerzett az EL-ben, mint a bajnokságban.

A Porto hét év után nyert európai kupát, nyolc év után győzött újra ebben a sorozatban, amit 2003-ban még UEFA-kupának hívtak. Akkor és a 2004-es BL-győzelemnél José Mourinho edzette a klubot, most tanítványa, a mindössze 33 éves André Villas Boas, aki a futballtörténelem legfiatalabb európai kupagyőztes trénere lett.

Hetekkel ezelőtt megnyerte a csapattal a hazai bajnokságot, jövő héten a portugál kupadöntőben játszanak, sanszos a triplázás. Az EL-t is simán húzták be, öt győzelemmel és egy döntetlennel mentek tovább a csoportból, utána a Sevillát, a CSZKA Moszkvát, a Szpartak Moszkvát és a Villarealt verték ki, majd jött a Braga elleni 1-0.

Forrás: index.hu