A hajrában fordított, és kijutott az Eb-re a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott története során negyedszer jutott ki az Európa-bajnokságra, miután a pótselejtező csütörtöki döntőjében a hajrában fordítva 2:1-re legyőzte az izlandi csapatot a Puskás Arénában.

A találkozó elején még a vendégek vezettek több támadást, az első védést is Gulácsi mutatta be, Pálsson közelről a kezébe fejelte a labdát egy szöglet után. Másodszor viszont hatalmasat hibázott a magyar kapus, aki bevédett egy könnyen fogható szabadrúgást, miután Holender felesleges szabálytalanságát lefújta a játékvezető. Negyedóra elteltével támadt fel a magyar csapat, a letámadás egyre jobban működött, így átvette a játék irányítását, de az első kaput eltaláló lövés az izlandi kapus ölébe hullott. Néhány perccel később Orbán fejese veszélyeztette az izlandi kaput, de nem született meg az egyenlítés. A félidő vége felé Szoboszlai szabadrúgása nem sokkal kerülte el a jobb felső sarkot.

A második játékrészben az izlandiak nem sokszor jutottak el Gulácsi kapujáig, így a magyar csapat egyértelmű mezőnyfölényben futballozott, a vendégek stabil védelmét pedig Szoboszlai sarkazása bontotta meg, de Szalai Attila lövését így is blokkolni tudták a védők. A magyar csapat hiába birtokolta sokkal többet a labdát, ez helyzetekben nem nyilvánult meg.

A hajrában viszont sokkal élesebben, eredményesebben játszottak a magyar támadók, és a csereként beálló Nego talált a kapuba: a 88. percben Nikolics passzát Árnason Pálssonra rúgta, a labda pedig Nego elé pattant, aki az ötös jobb sarkáról a jobb alsó sarokba lőtt (1:1). A 92. percben egy izlandi támadást követően Szoboszlai kapott remek labdát, majd a tizenhatos előteréből, középről a bal alsó sarokba lőtt, ami a kapufáról a hálóba vágódott (2:1).

A négy éve Eb-nyolcaddöntős magyar válogatott története során először jutott ki kétszer egymás után a kontinensviadalra. A jövő nyárra halasztott Eb-n a németekkel, a világbajnok franciákkal és a címvédő portugálokkal szerepel majd azonos csoportban Marco Rossi legénysége, utóbbi kettővel a Puskás Arénában csaphat össze a magyar nemzeti csapat.

A magyar válogatott legközelebb vasárnap lép pályára, és a tegnap Skócia ellen tizenegyesrúgások után kieső Szerbiát fogadja a Nemzetek Ligájában. Magyarországon kívül még Észak-Macedónia, Szlovákia és Skócia harcolta ki a részvételt a jövő évi Európa-bajnokságra.