A Sahtar és a Dinamo nélkül folytatódik az Európa-liga

A labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjében hazai pályán is vereséget szenvedett a Sahtar Donyeck a Romától, a Dinamo Kijev pedig idegenben kapott ki a Villarealtól, így mindkét ukrán csapat kettős vereséggel búcsúzott. A legnagyobb meglepetés. hogy a párharc visszavágóján a Dinamo Zagreb hazai pályán hosszabbítás után 3:0-ra legyőzte a Tottenham Hotspurt, így továbbjutott a legjobb nyolc csapat közé. Az Ajax kettős sikerrel ment tovább, a Slavia Praha Skóciában harcolta ki a folytatás jogát, az Arsenalnak a hazai vereség is belefért, míg a Molde hiába nyert a Granada ellen a Puskás Arénában. A Manchester United győzni tudott Milanóban, így kiejtették az AC Milan együttesét.

Az olasz AS Roma könnyed, háromgólos sikerrel kezdte a Sahtar elleni párharcot, így csodára lett volna szükség az ukrán csapattól a második mérkőzésen. A vezetést a Roma szerezte meg a Kijevben rendezett mérkőzésen: a 48. percben Borja Mayoral fejelt a kapuba (0:1). A Sahtar ezt követően sem tudott sokkal nagyobb nyomást helyezni ellenfelére, de az 59. percben Júnior Moraes révén kiegyenlített (1:1), viszont a vendégek szűk negyedórával később visszavették a vezetést: Carles Pérez vezethette ziccerben a labdát, amit lepasszolt Borja Mayoralnak, aki az üres kapura nem hibázott (1:2). Az olasz együttes így 5:1-es összesítéssel ment tovább.

A spanyol Villareal 2:0-ra megnyerte az első mérkőzést Kijevben, ennek ellenére hazai pályán sem lassított. Gerard Morenorévén már a 13. percben előnybe kerültek a hazaiak (1:0), majd a spanyol csatár bő húsz perccel később ismét betalált (2:0). A szünetre összesítésben már négygólos hátrányban lévő kijeviek a második játékrészben sem tudtak csodát tenni, sőt többnyire a hazaiak jutottak el helyzetekig. Gól a továbbiakban már nem esett, könnyedén jutott be a negyeddöntőbe a Villarreal.

A Dinamo Zagreb a 62. percben szerezte meg a vezetést a Tottenham elleni visszavágón, miután Mislav Orsic tekert a tizenhatos vonaláról tökéletesen a kapu bal felső sarkába (1:0). Ezt követően még jobban felpörögtek a zágrábiak, és a 83. percben Orsic második góljával már 2:0-ra vezettek, és mivel az eredmény nem változott, következhetett a hosszabbítás. A Spurs a kétszer tizenöt perc során sem tudott nagyobb nyomást gyakorolni ellenfelére, sőt a 106. percben ismét villant a mérkőzés hőse: Orsic egy szóló után nagyjából tizenhét méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot, így már a Dinamo vezetett összesítésben, sőt ennyi is maradt a végeredmény. A Bajnokok Ligája selejtezőjéből a Ferencváros ellen kieső horvátok bejutottak a negyeddöntőbe, kiejtve a sorozat egyik esélyesét, a Jose Mourinho által irányított Tottenhamet.

Európa-liga negyeddöntőjének részvevői: Arsenal, Manchester United, Dinamo Zagreb, Villareal, Ajax, Granada, AS Roma, Slavia Praha.