A Sahtar nyomában a Dinamo

Az ukrán labdarúgó-bajnokság élvonalában immár a harmadik fordulót rendezték a hétvégén. A nyitómérkőzést Lugánszban rendezték, ahol a még pont nélkül álló hazai csapat az újonc Olekszandriját fogadta.

A hazai szurkolók részéről kedvenceiktől csak a győzelem volt elfogadható eredmény ezen az összecsapáson. A Zorja ennek megfelelően hozta is a kötelezőt és a második félidőben 3 perc alatt szerzett két találattal eldöntötte a találkozót, mivel a vendégek egész mérkőzésen képtelenek voltak betalálni a házigazdák kapujába. Szintén 22-én lépett pályára a bajnokságban még pont nélküli másik alakulat is. Igaz a fővárosi rangadón az Obolonynak nehezebb dolga volt a Dinamo vendégeként. A bajnokaspiráns Dinamo nehezen, csak a 68. percben szerezte meg a vezetést, ám innen már sétagalopp volt a mérkőzés a hazaiak részére. A végére a házigazdák többször is bevették az ellenfél kapuját, aminek köszönhetően fölényes 4:0-ás győzelmet arattak. Ekkor még mindenki bízott a hétközi jó BL szereplésben, ám azóta már tudjuk, hogy a hazai 0:2 után távol került a Dinamo a BL főtáblájától. Az Európa Ligában szereplő csapatok közül a Kárpáti Lviv a Sahtar otthonában lépett pályára. A nemzetközi téren is rettegett Donbász Arénában meglepően jól kezdett Kárpáti. A 38. percben még a vezetést is megszerezték a vendégek. A második félidőre azonban magasabb fordulatszámra kapcsoltak a „bányászok” és Willian valamint Alex Teixeira révén megfordították az állást, így végül 2:1 megnyerték a mérkőzést. A EL-ben szereplő Vorszkla a kisebbik donyecki csapatot a Metalurgot látta vendégül a hétvégén. A fordulatos és gólokban gazdag találkozón, először a vendégek kerültek előnybe, fél óra múlva 2:1-re már a házigazdák vezettek, majd 2:2 után poltavaik bizonyultak jobbnak 4:2 arányban.

Kevés izgalmat tartogatott viszont az Arszenal Odesszai fellépése. Az újonc hazaiak az első 24 perc alatt 3 alkalommal is kapituláltak. Innentől kezdve bravúrnak számított volna a pontmentés vendéglátóknak, ám ez nem sikerült így a Csornomorec kénytelen volt elkönyvelni hazai pályán a 3:0-s vereséget. A vendégek győzelmével ért végett az Illicsivec és a Krivbász találkozója. A mérkőzésen szerzett 4 gól mindegyike a Krivbász játékosaihoz fűződik, igaz Petrov a saját kapujába talált be.

A forduló rangadójának számított a Tavrija és a Metaliszt párharca. Mindkét csapat veretlenül, egy győzelemmel és egy döntetlennel állt a bajnokságban. Szimferopolban azonban, nem bírt egymással a két csapat és a kilátogató nézők bánatára az összecsapás gólnélküli döntetlennel zárult, aminek köszönhetően továbbra is veretlen mindkét klub. A legnagyobb meglepetés Dnyipropetrovszkban született, ahol a Voliny Luck 94. percben szerzett góllal 2:1-re legyőzte a Dnyiprót.