A tartalékos Sahtar idegenben győzte le a Real Madridot

A Bajnokok Ligája csoportkörének szerdai játéknapján a Szoboszlai Dominikkel felálló osztrák RB Salzburg 2:2-es döntetlent játszott a Marko Nikolic által vezetett Lokomotív Moszkva ellen, a Real Madrid pedig óriási meglepetésre hazai pályán kapott ki 3:2-re a Sahtar Donyecktől. Az ukrán bajnoki címvédő csapatából nyolc meghatározó játékos hiányzott betegség, illetve sérülés miatt. A szerdai nem volt a madridi csapatok napja, mivel az Atletico Madrid is súlyos vereséget szenvedett Münchenben a Bayern csapatától.

Megkezdte a szereplését a Bajnokok Ligája A csoportjában Szoboszlai Dominik csapata, az RB Salzburg. Első ellenfelük az orosz Lokomotív Moszkva volt, és bár a találkozó nagy részében fölényben játszott az osztrák gárda, amelyben Szoboszlai Dominik ismét káprázatos gólt szerzett, elég volt egy védelmi kihagyás, és az oroszok egy pontot hazavittek Salzburgból.

A tartalékosan felálló Sahtar Donyeck az első játékrészben egyszerűen leiskolázta a Real Madridot. A vendégek a 42. percben óriási meglepetésre már három góllal vezettek, a Real pedig még komolyabb helyzetig sem jutott el. A második félidőben a madridiaknak sikerült két gólt szerezniük, ezután pedig még fél órájuk maradt az egyenlítésre, de a donyeckiek megőrizték egygólos előnyüket, így szenzációs tettet hajtottak végre. A 92. percben bár gólt szerzett a Real, de a játékvezető a videóbíró segítségével érvénytelenítette azt leshelyzet miatt. A Sahtar kapuját a mindössze tizenkilenc éves Anatolij Trubin védte, és pályára lépett a csupán tizennyolc éves Heorhij Sudakov is, akinek ez volt az első tétmeccse a felnőttcsapatban.

A címvédő Bayern München sima győzelmet aratott az ex-barcelonai Luis Suarezzel felálló Atletico Madrid ellen. A bajorok 4:0-ra ütötték ki ellenfelüket.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

A csoport:

Bayern München – Atlético Madrid 4:0 (Coman 28., 72., Goretzka 41., Tolisso 66.)

Salzburg – Lokomotiv Moszkva 2:2 (Szoboszlai 45., Junuzovic 50., ill. Eder 19., Lisakovic 75.)

B csoport:

Real Madrid – Sahtar Donyeck 2:3 (Modric 54., Vinicius 59., ill. Tete 29., Varane – öngól 33., Solomon 42.)

Internazionale – Borussia Mönchengladbach 2:2 (Lukaku 49., 90., ill. Bensebaini 63. – tizenegyesből, Hofmann 84.)

C csoport:

Manchester City – FC Porto 3:1 (Agüero 20. – tizenegyesből, Gündogan 65., Torres 73., ill. Diaz 14.)

Olympiakosz – Olympique Marseille 1:0 (Koka 91.)

D csoport:

Ajax Amszterdam – Liverpool 0:1 (Tagliafico 35. – öngól)

FC Midtjylland – Atalanta 0:4 (Zapata 27., Gomez 36., Muriel 42., Mirancsuk 89.)