Az Ungvári FC győzelemmel kezdett, a Minaji FC pontot szerzett idegenben

Az ukrán harmadosztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi nyitányán magabiztos, háromgólos győzelmet aratott az Ungvári FC, így továbbra is a tabella élmezőnyéhez tartozik az Ung-parti együttes. Két vereség után végre ismét pontot szerzett az ukrán élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Minaji FC, akik a 19. fordulóban az FK Mariupol vendégei voltak. A kárpátaljai megyei Téli Kupa nyolcaddöntőjének szombati játéknapján a Szőlős FC 10:0-ra kiütötte a Minaji FC U17-es csapatát, az Unggesztenyési Csillag-SPAR pedig 1:0-ra legyőzte a Munkács Futball Akadémia U16-os együttesét.

Az Ungvári FC a 13. fordulóban üres lelátók előtt fogadta az Avangard Stadionban a Voliny Luck-2 csapatát. A hazai gárda a 35. percben Pukánics Adrián révén megszerezte a vezetést (1:0), amit két perccel később megduplázhattak volna, de Szerhij Majboroda találatát les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A második félidőben már sikerült megduplázni az előnyt, amikor a 63. percben Oleg Visnyevszkij talált be egy szögletet követően (2:0). A 79. percben Visnyevszkij duplázott, miután Pukánics beadását az üres kapuba lőtte (3:0). Az Ungvári FC kiütéses győzelmet aratott, ezzel jelenleg harmadik a tabellán, három ponttal lemaradva az éllovas Dinaz Visgorodtól. Az Ungvári FC egy meccsel kevesebbet játszott riválisainál, így minden esélye megvan Volodimir Vaszjutik csapatának a feljutást érő első két hely megszerzésére.

A Minaji FC két vereség után az FK Mariupol vendégeként készülhetett a javításra. A kárpátaljai csapat kezdőjében ezúttal nem kapott helyet a többszörös ukrán válogatott labdarúgó, Artem Milevszkij, sőt csereként sem lépett pályára a veterán támadó, viszont ott volt a csapatban az azerbajdzsáni válogatottba meghívót kapó Anatolij Nurijev. Mindkét csapat a győzelemre törekedett, és több veszélyes helyzetet is kialakított, de a találkozó gólnélküli döntetlennel zárult. A Minaji FC ezzel az egy szerzett ponttal még nem mozdult el a veszélyzónából, és 14 pontjával a tizenkettedik helyen tartózkodik Vaszil Kobin csapata, de mivel a tizenharmadik helyezett Rukh Lviv a Dinamo Kijevhez látogat vasárnap, az FK Lviv pedig a Sahtar Donyecket fogadja, így sokat jelenthet a későbbiekben ez az idegenbeli pontszerzés. A következő fordulóban a hatodik helyen álló Kolosz Kovalyivkát fogadja a Minaji FC, így ismét esélyük lehet újabb pont, vagy akár pontok begyűjtésére.