Bajnok a Sahtar, Fradi-győzelem a derbin, tizenegy gól Szocsiban

Az ukrán Premier Liga 27. fordulójában újabb győzelmével – öt fordulóval a bajnokság vége előtt – bebiztosította bajnoki címét a Sahtar Donyeck. Az OTP Bank Liga 31. fordulójában közel 16 ezer néző előtt harmadszor is legyőzte ősi riválisát, a kiesés ellen harcoló Újpestet, az előző fordulóban bajnoki címet szerző Ferencváros csapata. Az orosz Premjer Liga küzdelmei is folytatódtak, méghozzá rögtön egy gólzáporos mérkőzéssel. A kilencedik helyen álló Szocsi óriási meglepetésre 10:1-es győzelmet aratott a negyedik helyezett Rosztov csapata ellen.

A Sahtar Donyeck fordulatos mérkőzésen 3:2-es győzelmet aratott az Olekszandrija ellen, így a bányászok 71 pontjukkal sorozatban negyedszer, összességében tizenharmadszor nyerték meg az ukrán labdarúgó bajnokságot. Taison büntetőből szerzett vezetést a donyeckiek számára, majd a vendégek fordítani tudtak Banada és Tretyakov révén. Ezután jött a hazai fordulat, a Sztepanenko helyett csereként beálló Tete duplázni tudott, ezzel a Sahtar otthon tartotta a három pontot.

A Ferencvárosi TC bajnokként lépett pályára a Groupama Arénában, ahol az Újpest csapatát fogadták a zöld-fehérek. A győztes gólt ezúttal is Franck Boli szerezte, az elefántcsontparti csatár Botka Endre beadását kotorta a kapuba. A Fradi akár több góllal is megnyerhette volna a találkozót, Boli és Tokmac is hatalmas helyzetet hibázott el, de a három pontot ezúttal is otthon tudta tartani Szerhij Rebrov csapata. A Fradi ezzel sorozatban 53. hazai bajnokiján maradt veretlen, legutóbbi vereségüket 2017 áprilisában szenvedték el. A munkácsi Igor Haratyin végigjátszotta a találkozót.

A Mezőkövesd csapata, mely az újrakezdés óta még nyeretlen a bajnokságban, fontos három pontot szerzett a MOL Fehérvár ellen, ezzel megerősítve harmadik helyüket. A hazaiak a 41. perctől emberhátrányban játszottak, de így is meg tudták szerezni a megérdemelt győztes góljukat, Meskhi talált be a 93. percben. A Mezőkövesd csapatában a nagyszőlősi Vajda Sándor a 83. percig pályán volt. A kövesdieket üldöző Puskás Akadémia 3:1-re verte a kiesés ellen küzdő Paksot.

Az ukrán Premier Liga 27. fordulójában:

Sahtar Donyeck – Olekszandrija 3:2 (Taison 13. – büntetőből, Tete 60., 78. és Banada 48., Tretyakov 51. – büntetőből)
Mariupol – FK Lviv 3:0 (Fomin 5., 27., Kascsuk 93.)
Vorszkla Poltava – Dnyipro-1 2:0 (Sztepanyuk 18., 48.)

A magyar OTP Bank Liga 31. fordulójában:

Ferencvárosi TC – Újpest FC 1:0 (Boli 53.)
Mezőkövesd Zsóry – MOL Fehérvár 2:1 (Besirovic 35., Meskhi 93. és Futács 29.)
Puskás Akadémia – Paks 3:1 (Vanecek 4., 89., Knezevic 43. és Sajbán 55.)

Az orosz Premjer Liga 23. fordulójában:

Szocsi – Rosztov 10:1 (Abramov 7. – öngól, Kokorin 15., 44., 52., Zabolotnyi 45+2, 47., Novoszelcev 53., Poloz 74., 86., Koldunov 87. és Romanov 1.)
Krilja Szovjetov – Ahmat Groznij 2:4 (Burlak 6., Glusenkov 89. és Iljin 54., 66., Glusakov 59., Berisha 69.)
Ural – Kazany 1:2 (Pablo 8. – öngól és Kvarcelia 40., Bakajev 56.)
Arszenal Tula – Szpartak Moszkva 2:3 (Lucenko 95., Leszovoj 99. és Szoboljev 44., Rasskazov 66., Ponce 79.)
CSZKA Moszkva – Zenyit 0:4 (Ivanovic 2., Malcom 8., 45+2, Driussi 95. – büntetőből).