Bajnok a Szparta, második helyen a Kárpáti

Hosszú 3 hetes szünet után folytatódott a honi női kézilabda-bajnoksága. Április 29-30 között rendezték a 12 forduló mérkőzéseit a pontvadászatban. A Kelet-Ukrajnai csapatok összecsapásán a Kárpáti Ungvár a megyeszékhelyen mérkőzött meg a bajnokságban mindezidáig 1 pontot gyűjtő Halicsinka Lviv csapatával. A találkozón érvényesült a papírforma és a két csapat között lévő játéktudásbeli különbség. Mindkét alkalommal magabiztosan 37:14 valamint 31:13 arányban nyert az Ung parti együttes.

A kárpátaljai csapat fő riválisa a második helyért való versenyfutásban a Podatkovij Unyiverszitet Irpiny a ZDIJA Zaporizzsje otthonában lépett pályára. Az első mérkőzés szoros 18:22-s vendéggyőzelemmel zárult, másnap azonban a hazai csapat szintén szoros játékban 24:21-re felülmúlta esélyesebb ellenfelét.

A fordulóban a legnagyobb várakozás a Szparta Krivij Rih és a Szpartak Kijev összecsapását előzte meg. A mérkőzések kiélezett és izgalmas küzdelmet hoztak váltakozó sikerrel, hiszen az első játéknapon a vendégcsapat nyert 30:28 arányban, míg másnap a hazaiak örülhettek 26:24-s győzelemnek és a bajnoki címnek. A Dnyiprjanka Herszon ezúttal szabadnapos volt.

Két fordulóval a bajnokság vége előtt a már bajnok Szparta Krivij Rih, mögött 32 ponttal második a Kárpáti Ungvár, 31 ponttal harmadik a Podatkovij Unyiverszitet.