Bajnokok Ligája – A Barcelona ismét két góllal volt jobb az MU-nál

A Barcelona története során negyedszer hódította el a Bajnokok Ligája, illetve a BEK trófeáját, miután szombaton, a londoni Wembley Stadionban rendezett döntőben 3-1-re legyőzte a Manchester Unitedet.

A két csapat két évvel ezelőtti fináléjában szintén két góllal nyert a Barcelona, akkor 2-0 volt az eredmény.

A Kassai Viktor által vezetett meccsen Pedro találatával szereztek vezetést a katalánok, de Wayne Rooney még az első félidőben egyenlített. A második játékrészben Lionel Messi és David Villa lövéseivel a maga javára fordította a mérkőzést a Barcelona, amely 1992, 2006 és 2009 után került ismét Európa trónjára.

A Barcelona sikerével a spanyolok 13 diadallal immár egyedül vezetik a nemzetek rangsorát a legrangosabb európai kupasorozatban, eddig az olaszokkal holtversenyben álltak az élen.