Bajnokok Ligája: a Manchester United visszavághat a Barcelonának

A Manchester United hazai környezetben 4-1-re nyert a német Schalke 04 ellen, így kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjébe. Sir Alex Ferguson együttese – amely négy éven belül harmadszor jutott a fináléba – május 28-án az FC Barcelonával találkozik majd a londoni Wembley Stadionban. A 2008/09-es kiírás döntőjében is ez volt a párosítás, akkor a katalánok Samuel Eto,o és Lionel Messi góljaival 2-0-ra nyertek.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó: Manchester United (angol)-Schalke 04 (német) 4-1 (2-1), Old Trafford Stadion, 75 ezer néző, v.: Pedro Proenca (portugál). Továbbjutott: a Manchester United kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel, gólszerzők: Valencia (26.), Gibson (31.), Anderson (72., 74.), illetve Jurado (35.), sárga lap: Gibson (37.), Scholes (38.), Anderson (42.), illetve Escudero (58.).

Manchester United: Edwin van der Sar – John O,Shea, Chris Smalling, Jonny Evans, Rafael (Patrice Evra, 60.) – Anderson, Paul Scholes (Darren Fletcher, 73.), Darron Gibson, Nani, Antonio Valencia – Dimitar Berbatov (Michael Owen, 77.).

FC Schalke 04:  Manuel Neuer – Acudo Ucsida, Benedikt Höwedes (Klaas-Jan Huntelaar, 70.), Christoph Metzelder, Sergio Escudero – Jefferson Farfan (Joel Matip, 75.), Kirjakosz Papadopulosz, Jose Manuel Jurado, Alexander Baumjohann (Edu, a szünetben) – Julian Draxler, Raúl.

A „tartalékos” Manchester irányította a játékot, Valencia pedig a klub történetének 300. BL-találatával megszerezte a vezetést, ezzel gyakorlatilag végleg eldöntötte a továbbjutás kérdését. Néhány perccel később Gibson növelte az előnyt, az első mérkőzésen parádézó Neuer kapus ezúttal nagyot hibázott. A Schalke azonban nem adta fel, nyílt sisakkal támadott és Jurado révén szépített.

A fordulást követően kissé visszavettek a csapatok, a Vörös Ördögök ennek ellenére tovább növelték előnyüket, Anderson két perc alatt duplázott.