Bajnokok Ligája: idegenbeli Fradi-döntetlen, hazai Dinamo-siker

A magyar bajnok Ferencváros 1:1-et játszott idegenben az azeri Qarabag együttesével a labdarúgó Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének első mérkőzésén. Az ukrán ezüstérmes Dinamo Kijev pedig 1:0-ra legyőzte az osztrák Sturm Grazot a lengyelországi Lodzban.

Az azeri találkozón a Fradi veszélyeztetett először, de Zachariassen lövését védte a kapus. A 11. percben egy labdaszerzést követően Wadji vette célba a magyar kaput, de a Knoester lábán megpattanó lövés nem okozott gondot Dibusznak. Civic egy szép testcsel után indult meg az azeri kapu irányába, majd passzolt Traoré felé, de ekkor még résen volt a hazai védelem. A szögletnél azonban már nem volt szerencséje a Qarabagnak: előbb ugyan Laidouni lövését védte a kapus, majd Knoester révén a kapufát is eltalálták a vendégek, de aztán érkezett Boli, aki a kapuba fejelt, megszerezve ezzel a vezetést a Fradinak (0:1). A 28. percben ígéretes helyről végezhetett el szabadrúgást Civic, aki nagyszerűen tekerte el a sorfal felett a labdát, de Mahammadaliyev hatalmasat védett. Pillanatokkal később a Qarabag is jó helyről jöhetett pontrúgással, és bár az első kísérletet védte Dibusz, de a kipattanót Owusu bepofozta a hálóba (1:1). Alig három perccel később Tokmac ugratta ki Traorét, aki ballal próbálkozott, de a kapus védte a mali válogatott támadó közeli próbálkozását.

A második félidőben nagyon közel volt az FTC a második gólhoz, de az azeri védelem a gólvonalról tisztázta a Kovacevic hátáról a kapuba tartó labdát. Negyedórával a rendes játékidő vége előtt Zachariassen a hazai lábak között továbbított Laidouninak, aki elindult befelé, majd ballal lőtt, de blokkolt a védelem. A hajrában mindkét együttes elpuskázott egy-egy hatalmas helyzetet: előbb Mustavazade közelről nem tudta bevenni Dibusz kapuját, majd nem sokkal később Tokmac durrantott fölé, így maradt az 1:1. Ha a Ferencváros sikerrel veszi az azeri bajnok Qarabag elleni párharcot, akkor a moldovai bajnok Sheriff Tiraspollal vagy a cseh aranyérmes Viktoria Plzennel csap össze a 32 csapatos főtáblára jutásért (a két csapat moldovai meccsét a csehek nyerték meg 2:1-re).

A Dinamo Kijev Lengyelországban látta vendégül az osztrák Sturm Graz együttesét. Az első félidő küzdelmes játékot hozott, és a „hazaiaknak” sikerült megszerezniük a vezetést, miután Dubincsak passzát Karavajev váltotta gólra (1:0). Bár a kijeviek mezőnyfölényben játszottak, az egyetlen kaput eltaláló lövésük jelzi, hogy kemény visszavágóra számíthatnak jövő héten Ausztriában. A vendégek, bár négyszer is eltalálták az ukrán kaput, egyenlíteniük nem sikerült, így a Dinamo egygólos előnnyel utazhat majd Grazba. A kijevieknél a kispadon foglalt helyet a munkácsi korosztályos válogatott hálóőr, Ruszlan Nescseret. A Dinamo továbbjutás esetén a portugál Benfica és a dán Midtjylland párharcának győztesével küzdhet meg a csoportkörbe kerülésért (a portugáliai odavágón 4:1-re nyert a Benfica).