Győzött Párizsban, de kiesett a BL-címvédő Bayern München

Szerző: | 2021.04.14., 11:31 | Sport

Fotó: AFP

A Bayern München bár 1:0-ra nyerni tudott a PSG vendégeként, de a Münchenben múlt héten 3:2-es győzelmet arató francia együttes jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája legjobb négy csapata közé. Az FC Porto Mehdi Taremi káprázatos góljával 1:0-ra legyőzte a Chelsea-t a negyeddöntős párharc visszavágóján, de 2:1-es összesítéssel így is az angol csapat jutott be a legjobb négy közé, amire hét évet vártak a londoni kékek.

A párizsiak egyik ásza, Kylian Mbappé már a mérkőzés elején kihagyott egy ígéretes helyzetet, a Bayern München pedig hiába játszott mezőnyfölényben, lövésig sem jutott el. Ezt követően azonban felpörögtek az események. A 27. percben Mbappé remekül bújt ki a védők mögül, majd passzával helyzetbe hozta Neymart, a lövését azonban védte Manuel Neuer. Ezt követően a brazil támadó két percen belül két ziccerig is eljutott a tizenhatoson belül, de mindkét lövésével a kapufát találta el. A 40. percben aztán megbüntette a Bayern a kihagyott párizsi helyzeteket: David Alaba lövését Keylor Navas még védeni tudta, de a kipattanót a Robert Lewandowskit helyettesítő Eric Maxim Choupo-Moting a kapuba fejelte (0:1). A második félidő elejét jobban kezdte a PSG, de a gól még mindig nem jött össze a hazai csapatnak, ahogy a sokat támadó németeknek sem. A hajrában a címvédő müncheniek mindent egy lapra feltéve támadtak, így nagyobb hely nyílt kontrázni a PSG-nek: a 90. percben Mbappé ugratta ki Neymart, de Neuer odaért, és tisztázott. A Bayern utolsó lehetősége a 93. percben adódott, ekkor Sané játszotta tisztára magát, középre tette a labdát, de Navas elérte. A Bayern története során először nyert Párizsban, ám egygólos győzelmük kevésnek bizonyult, és idegenben lőtt több góllal a PSG jutott be a legjobb négy közé, ahol a Manchester City – Borussia Dortmund párharc továbbjutójával találkoznak majd.

A Porto a hazai találkozóhoz hasonlóan most is sokat támadott, de komolyabb helyzetig nem jutottak el a vendégek a Chelsea otthonában. Egyik csapatnak sem volt kaput eltaláló lövése a szünetig, ami ritkaság a Bajnokok Ligájában, és érdekesség, hogy ezen a negyeddöntős párharcon kívül az egész idényben csupán a Dinamo Kijev és a Ferencváros összecsapásán fordult elő ilyen. Az első kaput eltaláló lövésre a 65. percig kellett várni, amikor a Porto veszélyeztetett, de gól nem született ekkor sem. A Chelsea játékosai először a 90. perc után lőttek pontosan a kapura, de a portugálok hálóőre könnyedén hárított. Amikor már mindenki elkönyvelte a gól nélküli döntetlent, akkor Taremi káprázatos, ollózós mozdulattal lőtt góljával a portugálok a 93. percben megnyerték a mérkőzést. A Chelsea bár kikapott, de 2:1-es összesítéssel bejutott az elődöntőbe, ahol a Liverpool – Real Madrid párharc győztesével küzdhetnek meg a londoni kékek. Az említett párharcot a Real várhatja előnyből, mivel 3:1-es sikert arattak hazai pályán.

Bajnokok Ligája, negyeddöntők:

Paris Saint-Germain – Bayern München 0:1 (továbbjutott a PSG, 3:3-as összesítéssel, idegenben lőtt góllal)

Chelsea London – FC Porto 0:1 (továbbjutott a Chelsea, 2:1-es összesítéssel)