Csökkent a Kárpáti előnye

Március 9-10 között hosszabb kihagyás után ismét pályára léptek a csapatok az ukrán élvonalbeli női kézilabda-bajnokságban. A hosszú szünetre azért volt szükség, hogy a nemzeti csapat kellő képen fel tudjon készülni a kulcsfontosságú Spanyolország ellni Európa bajnoki selejtezőre (mindkét csapat eddig pontveszteség nélkül áll a csoportban).

Azt sejteni lehetett, hogy a Kárpátira nehéz kirándulás vár a fővárosba, hiszen megyeszékhelyünk csapata egyik legnagyobb riválisának otthonában lép pályára. És valóban, ez mindjárt az első találkozón be is igazolódott. A szoros első félidőt, ahol a csapatok fej-fej mellett haladtak, a házigazdák zárták 11:10-es előnnyel. És sajnos a szünet után még tovább romlott a helyzet ungvári szempontból, ugyanis a feljavuló kijevi kapusokkal szemben rendre alulmaradtak Petrovszkij mester tanítványai, míg a másik oldalon három játékos is hatszor tudott eredményes lenni, így a vége 30:25-ös Szpartak győzelem lett. Ez volt a Kárpáti idénybeli második veresége. A másnapi visszavágón sem változott sokat a helyzet, mindkét csapat ott folytatta, ahol az előző nap abbahagyta. A házigazdák magabiztosan és jól játszottak, míg az ungvári lányok többsége mélyen tudása alatt teljesített, ami meg is látszott az eredményen is, hisz a félidőben a Szpartak vezetett 13:11-re. Ám ekkor, amikor már mindenki azt gondolta, hogy ez a mérkőzés is elúszott, feltámadt a Kárpáti. Az ungvári játékosok egyre gyorsabban és koncentráltabban kezdtek el kézilabdázni, míg az ellenfélen a fáradtság jelei látszódtak. Ezt kihasználva a Kárpátinak a 43. percben sikerült megszereznie az előnyt. A második félidő során első alkalommal előnybe kerülő Kárpátit megnyugtatta a vezetés és ezt már nem is engedte ki a találkozó végéig. Az összecsapás végül 25:23-as Kárpáti győzelemmel zárult.

Az eredmények tudatában kijelenthetjük, hogy a forduló legnagyobb győztese a Podatkovij Unyiverszitet volt. Az irpinyi gárda hozta a kötelezőt és idegenben előbb 32:28-ra, majd 34:26-ra legyőzte a sereghajtó Halicsankát. Szintén egyoldalú küzdelmet hozott a Dnyiprjanka Herszon és a Szparta Krivij Rih párharca. A herszoniak éltek a hazai pálya előnyével és 32:23, valamint 30:27 arányban felülmúlták ellenfelüket.

A tabellát továbbra is a Kárpáti vezeti 34 ponttal, igaz előnye csak 5 pontra olvadt a második helyezett Podatkovij Unyiverszitettel szemben, a dobogó harmadik fokán, kissé leszakadva a Szpartak Kijev áll.