Derceni vereséggel folytatódott a Latorca-völgyi téli bajnokság

Továbbra is nyeretlen a Derceni FC csapata, miután a Lókai Temptől is vereséget szenvedtek a Munkácsi járási labdarúgó téli bajnokság 4. fordulójában. A Latorca-völgyében már decemberben elkezdődött a téli pontvadászat, mely hét csapat részvételével zajlik egyetlen helyszínen, a Beregszentmiklósi (Csinagyijevo) futballpályán.

Sajnos az előző évekhez hasonlóan idén is olyan nagy futballmúlttal rendelkező községek együttesei nélkül rajtolt el a bajnokság, mint Szernye, Beregrákos, Barkaszó, vagy Csongor. A 2020-as bajnokság bronzérmese, a Derceni FC harmadik mérkőzését is elveszítette, és egyelőre szerzett pont nélkül a tabella utolsó helyén szerénykedik. A derceniek ezúttal kétgólos vereséget szenvedett a Lókai Temp csapatától, bár a 22. percben még egyenlíteni tudtak Reskó Krisztián góljával, aki értékesítette a megítélt büntetőt. A lókaiak hat perccel később ismét megszerezték a vezetést, a 48. percben pedig már beállították a találkozó végeredményét, miután Vitalij Tracsuk megszerezte saját maga második, míg csapata harmadik gólját (1:3).

Az Ignéci FC 2:1-es győzelmet aratott a Gorondi FC együttese felett, a Beregszentmiklósi Kárpáti pedig a bajnoki címvédő Mezőterebesi FC gárdáját győzte le 1:0-ra. A 2020-as járási bajnokság másik címvédője (a bajnoki döntő a vírushelyzetre való tekintettel elmaradt, így a Munkácsi Járási Labdarúgó Szövetség döntése alapján két bajnokot avattak), a Nagylucskai Kalász csapata nem nevezett a téli bajnokság küzdelmeire.

A tabella élén a házigazda Beregszentmiklósi Kárpáti áll százszázalékos mérleggel (4 mérkőzés, 4 győzelem, 12 pont), öt ponttal megelőzve a Lókai Tempet, és hét ponttal az ötpontos Ignéci FC-t. A Derceni FC egyedüli nyeretlen csapatként az utolsó, hetedik helyen áll szerzett pont nélkül.