foci 004

Döntetlennel kezdte a szezont a Hoverla

Július 25-én kezdetét vette az ukrán Premjer Liga 2014–2015-ös idénye. Az idei szezonra 14 fősre fogyatkozó élvonalban a szokásostól eltérő módon két etapban rendezik a bajnokságot.
Az első szakaszban minden csapat oda-vissza mérkőzést játszik egymással, majd a rájátszásban az 1-4. és az 5-8. helyen végzett együttesek kétszer, míg a 9-14. helyezettek egyszer mérik még össze tudásukat.
A szezonnyitón az alaposan átalakult FC Hoverla a nyugat-ukrajnai rangadó keretén belül egyik ősi riválisát, a Kárpáti Lvivet látta vendégül. A találkozó első félidejében a házigazdák domináltak, a vendég zöld-fehéreknek jóformán említésre méltó momentuma sem volt az első negyvenöt perc során. Nem úgy a házigazdáknak, akik közül Sackih egymaga eldönthette volna a mérkőzés sorsát. A veterán támadó előbb a 15. percben szabadrúgásból a sorfal felett eltekerve talált be a vendégek hálójába, majd hét perc elteltével egy újabb pontrúgás után a kapufát zörgette meg. Alig egy perc elteltével megint az üzbég támadóé volt a főszerep, aki Truhin remek ütempassza után a kifutó Iljucsenkót próbálta meg átemelni – kevés sikerrel. A félidő hátralévő részében újabb gólhelyzet már nem alakult ki, így egygólos hazai előnnyel vonultak az öltözőbe a csapatok. A második félidőben visszahúzódott saját térfelére a Hoverla, átadva a területet a vendégeknek. A mérkőzésnek ebben szakaszában állófutball folyt a pályán. A játékrész derekához érve Kozsanov állt be a lvivi együttesbe, aminek csakhamar meg is lett az eredménye. A 62. percben a lendületesen és nagy kedvvel játszó középpályás előbb egy remek labdát adott Hudobjáknak, aki azt az alapvonal előtt még visszakanalazta középre az érkező Pucskovszkijhoz. A Kárpáti támadójának pedig nem volt nehéz dolga közvetlen közelről Nagy mellett a kapuba lőtt. A 74. minutumban a vezetést is megszerezték az „oroszlánok”, Kozsanov bal oldali szöglete után a Balazsicot felejtették egyedül a hazai védők, aki élve az alkalommal a hosszú sarokba csúsztatott. A vendégek azonban nem örülhettek sokáig az előnynek, a 78. percben a Kárpáti tizenhatosán belül pattogó labdát ugyanis a frissen igazolt román Tudose bombázta védhetetlenül az ellenfél hálójába. Az egyenlítő találatot követőn a győzelmet is megszerezhette volna az Ung-parti együttes, azonban a 88. percben a lvivi kapura törő Fescsukot utolsó emberként szabálytalanul akadályozta Daushvili, amiért a játékvezető piros lappal jutalmazta. A hátralévő pár percben már nem változott az állás, így a nyugat-ukrajnai rangadó 2:2-es döntetlennel ért végett.
A forduló többi mérkőzésén papírforma eredmények születtek, az esélyesebb csapatok rendre hozták a kötelezőt. A bajnoki cím várományosai közül a Dinamo hazai pályán 1:0-ra nyert a Vorszkla ellen, a címvédő Sahtar pedig pályaválasztóként a Lviv Arénában 2:0-ra verte a Metalurg Zaporizzsját. Nem hozott viszont szerencsét ez a stadion a Metalurg Donyecknek, a pályaválasztó kelet-ukrajnai gárda a forduló nyitómérkőzésén a tavalyi bajnokság ezüstérmesétől, a Dnyiprotól szenvedett 2:0-s vereséget. Az Európa-ligás csapatok rangadóján a zaporizzsjai Szalvutics Arénában a papíron házigazdának számító Zorja szoros csatában 2:1 arányban alulmaradt a Metaliszttal szemben. A hétvége legnagyobb arányú győzelmét egy El-ben érdekelt együttes, a Csornomorec aratta. A „tengerészek” a bajnokság újonca, az Olimpik Donyeck felett arattak 4:0-s diadalt. A hétvége utolsó összecsapásán, a Voliny Mariupolban remekül hajrázva egygólos hátrányból fordítva 2:1-re nyert az Illicsivec ellen.