Döntőbe jutott a Juventus, Gulácsiék idegenben győztek

A Juventus – AC Milan szuperrrangadóval folytatódott az olasz labdarúgó idény. A mérkőzés a Coppa Italia (Olasz Kupa) elődöntőjének egyik visszavágója volt, a másik találkozón az Inter és a Napoli csapata között fog eldőlni a továbbjutás. Gulácsi Péter és Orbán Willi csapata, az RB Leipzig ezúttal Hoffenheimből hozta el a három pontot, így bebiztosították harmadik helyüket a tabellán. A spanyol La Liga a sevillai városi rangadóval indult újra, és a Valencia is pályára lépett. A Barcelona visszatérésére szombat estig, míg a Real Madridéra vasárnapig kell várniuk a két csapat szurkolóinak.

A Juventus az elődöntő első felvonásán – még február 13-án – 1:1-es döntetlent ért el az AC Milan otthonában. A kényszerszünet miatt négy hónapot kellett várni a visszavágóra, amely nem sikerült túl eseménydúsra. A zártkapuk mögött megrendezett mérkőzésen Cristiano Ronaldo a 16. percben kihagyott egy büntetőt, majd a 17. percben emberelőnybe került csapata, ugyanis a milanoi Rebic a kiállítás sorsára jutott. A hazaiak kapuját egyébként a rutinos világsztár, a negyvenkét éves Gianluigi Buffon védte. A találkozó gólnélküli döntetlennel zárult, ami a Juventus továbbjutását hozta, az idegenben lőtt góljuknak köszönhetően.
A spanyol bajnokság 28. fordulójában a Sevilla két góllal verte a Betist, a Valencia nem bírt hazai pályán a Levantéval, a Granada pedig a Getafét győzte le egy góllal. Szombaton a Barcelona a Mallorcához látogat, amit 22 órától élőben közvetít a Spíler 2. A Real Madrid vasárnap az Eibart látja vendégül, amit szintén a Spíler 2 közvetít majd, 19 óra 30 perctől.
Az OTP Bank Liga 29. fordulójában a Mezőkövesd a Honvédot fogadta, és Kuttor Attila csapata hetedik tétmeccsén is nyeretlen maradt. A Honvéd a kupadöntő után a bajnokságban is legyűrte a Mezőkövesdet, az eredménnyel ezúttal is 2:1 volt a fővárosiak javára.
Az Olasz Kupa elődöntőinek visszavágói:
Juventus – AC Milan 0:0 (továbbjutott a Juventus, 1:1-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal)
Napoli – Internazionale (szombat, 21.00)
A német Bundesliga 31. fordulójában:
Hoffenheim – RB Leipzig 0:2 (Dani Olmo 9., 11.)
A spanyol La Liga 28. fordulójában:
Sevilla – Betis 2:0 (Ocampos 56. – büntetőből, Fernando 62.)
Granada – Getafe 2:1 (Fernandez 70., 79. és Timor 20.)
Valencia – Levante 1:1 (Rodrigo 89. és Melero 98. – büntetőből, kiállítva Roger – 74.)
A magyar OTP Bank Liga 29. fordulójában:
Mezőkövesd – Budapest Honvéd 1:2 (Dragóner Filip 92. és Ugrai Roland 11., Gazdag Dávid 38.)